Maciej Stolarczyk
Maciej Stolarczyk fot. Radosław Bełżek

Maciej Stolarczyk selekcjonerem kadry U-21

Maciej Stolarczyk został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 21 – poinformował Polski Związek Piłki Nożnej. Na stanowisku tym zastąpił Czesława Michniewicza, który pożegnał się z kadrą po wtorkowym meczu eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy z Bułgarią.

Czytaj dalej…

Decyzja o rozstaniu z trenerem Michniewiczem zapadła już wcześniej. Jego losy były przesądzone po objęciu posady trenera Legii Warszawa w drugiej połowie września. Wszystkie strony uzgodniły wówczas, że szkoleniowiec do końca eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy pracę w klubie będzie łączył z pracą w reprezentacji. Po przegranym w ubiegłym tygodniu meczu z Serbią zapadła jednak decyzja o wcześniejszym rozstaniu i szkoleniowiec pożegnał się z kadrą po wtorkowym meczu z Bułgarią (1:1).

Maciej Stolarczyk, który został następcą Czesława Michniewicza, od czerwca tego roku prowadził reprezentację Polski do lat 17. W przeszłości, w latach 2016-2017 był również trenerem kadry do lat 20. Najczęściej w roli trenera mieliśmy go jednak okazję oglądać na ławce Wisły Kraków.

Były reprezentant Polski (osiem występów w kadrze) na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21 zadebiutuje już w przyszłym miesiącu. 17 listopada poprowadzi drużynę w ostatnim meczu w ramach eliminacji, w który Biało-Czerwoni zmierzą się z Łodzi z Łotwą.

Komentarze