Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. Grzegorz Wajda

Lewandowski: Trzeba jeszcze raz dokręcić śrubę

W najbliższy piątek piłkarska reprezentacja Polski rozegra swoje kolejne spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostw Europy, mierząc tym razem swoje siły z Macedonią Północną. Przed tym starciem na konferencji prasowej wypowiedział się Robert Lewandowski.

Czytaj dalej…

– Wszystkie mecze wyjazdowe, niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będą niezwykle trudne. Macedonia pokazała w ostatnim czasie, że potrafi grać w piłkę, zwłaszcza u siebie. To na pewno nie będzie mecz, w którym będzie nam łatwo o komplet punktów. Jeśli zagramy jednak na sto procent naszych możliwości, będziemy spokojniejsi – mówił kapitan Biało-czerwonych cytowany przez portal LaczyNasPilka.pl.

– Choć ostatni mecz w klubie rozegraliśmy już dłuższą chwilę temu, to sezon kończy się dla nas dopiero 10 czerwca wieczorem. Czerwcowe mecze to zawsze przedłużenie sezonu, ale nie jest to nowość, że przerwa między występami jest odrobinę dłuższa. Nasz profesjonalizm jest na tyle wysoki, że nie powinno to stanowić żadnego problemu – kontynuował Lewandowski.

– Jestem przekonany, że każdy z nas ma siłę, by zagrać dwa razy po 90 minut w trzy dni, niezależnie od tego, czy ma w nogach 30, 40 albo nawet 50 występów w klubie. Dlatego tak ważne będzie, by głowa pracowała na tym samym poziomie, co nogi. Dwa czerwcowe mecze mogą być dla nas niezwykle ważne, bo pokażą, w którą stronę idzie nasza reprezentacja i wszystkie zespoły w naszej grupie. Nie ma mowy, żebyśmy po dwóch pierwszych wygranych teraz wrzucali na luz, przeciwnie, trzeba jeszcze raz dokręcić śrubę – skwitował 31-latek.

Dodajmy, że pierwszy gwizdek sędziego w piątkowym boju zaplanowany jest na godzinę 20:45. Polacy po dwóch jak dotąd rozegranych spotkaniach plasują się na pierwszym miejscu w tabeli grupy G, mając sześć punktów na koncie. Na drugiej pozycji plasuje się Izrael, z którym Biało-czerwoni zagrają już w poniedziałek na PGE Narodowym w Warszawie.


Komentarze