Krychowiak przejdzie do historii. Potrzebuje jednego meczu

Jeżeli Grzegorz Krychowiak pojawi się na boisku w meczu Albania - Polska, przejdzie do historii reprezentacji Biało-Czerwonych. 33-latkowi brakuje już tylko jednego występu do osiągnięcia 100 spotkań w kadrze.

Grzegorz Krychowiak
IMAGO / ZUMA Wire Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
  • W meczu Albania – Polska Grzegorz Krychowiak ma szansę przejść do historii
  • 33-latkowi brakuje już tylko jednego spotkania do osiągnięcia liczby 100 występów w kadrze
  • W Tiranie pomocnik może dołączyć do takich zawodników jak Lewandowski czy Lato

Krychowiak o krok od wielkiego wyczynu

Grzegorz Krychowiak zadebiutował w reprezentacji Polski za sprawą Leo Benhakkera. Premierowy występ środkowego pomocnika przypadł na towarzyski mecz z Serbią, rozegrany 14 grudnia 2008 roku. Krychowiak pojawił się na murawie w 56. minucie, zastępując Antoniego Łukasiewicza.

Od pojedynku rozegranego w tureckim Aksu, niedaleko Antalyi, Krychowiak zanotował 99 spotkań w polskiej kadrze. Jeżeli 33-latek pojawi się na murawie w meczu 6. kolejki eliminacji do Mistrzostw Europy 2024, czyli starciu Albania – Polska, zaliczy swój 100. mecz w koszulce z orłem na piersi. 

Wszystko wskazuje na to, że już dzisiaj Grzegorz Krychowiak dołączy do Roberta Lewandowskiego, Jakuba Błaszczykowskiego, Kamila Glika, Michała Żewłakowa i Grzegorza Laty, czyli zawodników, którzy mają w dorobku 100 występów w reprezentacji Polski.

Zobacz także: Fernando Santos zdecydował. Oni nie zagrają z Albanią

Komentarze