Koźmiński zabrał głos ws. Milika i Zielińskiego

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński fot. Grzegorz Wajda

Pod nieobecność Roberta Lewandowskiego ciężar zdobywania bramek w reprezentacji Polski spadnie najprawdopodobniej na kogoś z dwójki Arkadiusz Milik – Krzysztof Piątek. W starciu przeciwko Anglikom dużo powinno zależeć również od postawy Piotra Zielińskiego. Na temat wymienionych zawodników ciekawej wypowiedzi udzielił wiceprezes PZPN – Marek Koźmiński.

Milik może wejść w buty Lewego

Arkadiusz Milik w dwóch ostatnich meczach Biało-czerwonych nie spisał się najlepiej. Mimo wszystko wiara w skuteczność napastnika Olympique Marsylia u przedstawiciela Polskiego Związku Piłki Nożnej jest duża.

– Milik będzie musiał wciąż ciężar gry ofensywnej na swoje barki. W ostatnich spotkaniach nie radził sobie zbyt dobrze, ale i tak liczymy na niego – mówił Marek Koźmiński w rozmowie cytowanej przez KissKissNapoli.it.

Zieliński przed trudnym egzaminem

Innym piłkarzem, od którego duże może zależeć na Wembley będzie bez wątpienia Piotr Zieliński. Na jego temat wiceprezes PZPN też wyraził kilka zdań.

– Piotr Zieliński tworzy i grę i trzyma zespół za rękę. Robi to, czego od niego oczekujemy. Wierzymy, że będzie liderem na boisku w tak prestiżowym meczu, jak ten z Anglią – mówił 48-krotny reprezentant Polski.

Biało-czerwoni z Synami Albionu jak dotąd mierzyli się 19 razy w historii. Wygrali tylko raz, siedem spotkań zremisowali i 11 przegrali. Przed środowym szlagierem w tabeli grupy I podopieczni Garetha Southgate’a są liderem z sześcioma punktami. Polacy są na drugiej pozycji, legitymując się czterema oczkami.

Spotkanie pomiędzy Anglią a Polską rozpocznie się w środę o godzinie 20.45.

Komentarze