Koniec Brzęczka w reprezentacji. Następca nie będzie znany w czwartek

Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek fot. Grzegorz Wajda

Jerzy Brzęczek nie zaczął dobrze nowego tygodnia. Właśnie 18 stycznia 2021 roku światło dzienne ujrzała oficjalna informacja, że Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o zwolnieniu selekcjonera. Wygląda na to, że w czwartek w trakcie zaplanowanej konferencji prasowej z udziałem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka nie poznamy nazwiska następcy.

Jerzy Brzęczek co prawda wygrał grupę eliminacyjną do Mistrzostw Europy, a także utrzymał Biało-czerwonych w Dywizji A Ligi Narodów UEFA. Niemniej styl pozostawiał wiele do życzenia. W powszechnej opinii reprezentacja Polski pod batutą tego trenera nie dawała gwarancji zwycięstwa w żadnym meczu.

Wydawało się jednak, że czarne chmury odsunęły się od selekcjonera. Ostatecznie prezes Zbigniew Boniek zdecydował, że na stanowisku opiekuna Biało-czerwonych nastąpi zmiana jeszcze przed Euro. Niewykluczone, że była to decyzja va banque sternika polskiej piłki.

Na decyzję przyjdzie poczekać

Zdaniem Krzysztofa Stanowskiego i Mateusza Borka z Kanału Sportowego na pewno nie poznamy decyzji w sprawie nowego selekcjonera już w trakcie czwartkowej konferencji prasowej. Ponadto według dziennikarza Weszlo.com na pewno nowym selekcjonerem reprezentacji Polski nie zostaną Marco Giampaolo i Nenad Bjelica.

Rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski dał jednocześnie do zrozumienia, że bliscy współpracownicy Jerzego Brzęczka również mogą pożegnać się z pracą. Niemniej swoje posady mogą utrzymać szef banku informacji Hubert Małowiejski, czy sztab medyczny.

Według pierwszych informacji dziennikarzy realny scenariusz zakłada, że nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski możemy poznać dopiero w lutym. W gronie kandydatów są zarówno trenerzy z Polski, jak i cudzoziemcy.

Swój pierwszy mecz w 2021 roku Biało-czerwoni rozegrają 25 marca, mierząc się z Węgrami. Kolejnymi rywali polskiej ekipy będą Andora i Anglia. Wszystkie te spotkania rozgrywane będą w ramach eliminacji do mistrzostw świata.

Komentarze

Na temat “Koniec Brzęczka w reprezentacji. Następca nie będzie znany w czwartek

Wiele wskazuje na to że nastąpił nagły zwrot akcji, całkiem niedawno Boniek zapewniał dziennikarzy że nie przewiduje żadnych zmian i nagle boom! Coś się musiało wydarzyć, może ktoś znamienity złożył deklarację – pytanie kto to może być? 😉 Moim zdaniem panowie są już po słowie. Takie akcje na wariata, to chyba jednak nie w stylu Bońka.