Kolejny krytyczny głos po meczu kadry. Niedzielan: trzech bym zostawił, a resztę bym zmienił

Reprezentacja Polski przegrała w piątek z Czechami 1-3. Już w poniedziałek czeka ją kolejny mecz eliminacyjny. Andrzej Niedzielan domaga się, aby na spotkanie z Albanią doszło w składzie do wielu zmian.

Andrzej Niedzielan
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Andrzej Niedzielan
  • Reprezentacja Polski przegrała z Czechami 1-3
  • W poniedziałek czeka ją kolejny mecz eliminacji do Euro 2024
  • Andrzej Niedzielan pragnie ujrzeć w wyjściowym składzie wiele zmian

“Przegraliśmy nie z Czechami, ale sami ze sobą”

Reprezentacja Polski zaliczyła falstart, jeśli chodzi o zmagania w eliminacjach do Euro 2024. W piątek “Biało-Czerwoni” przegrali na wyjeździe z Czechami 1-3.

Po meczu na niemal wszystkich piłkarzy spadła ogromna krytyka. Trudno było bowiem wskazać zawodnika, który grał na odpowiednim poziomie. Andrzej Niedzielan brutalnie ocenił występ niektórych kadrowiczów. Komentator zaznaczył także, że przed meczem z Albanią chciałby zobaczyć w wyjściowym składzie wiele zmian.

– Nasza drużyna zgasła po drugim golu, a po trzecim czekała, aż sędzia zakończy mecz. Jest jednak światełko w tunelu, bo po zdobyciu gola widać było, jak przyspieszyliśmy bieganie i poruszanie się po boisku. Jest nadzieja, pod warunkiem, że będzie wiara, pewność siebie, a nie czekanie, czy sędzia zagwiżdże faul, czy puści grę. Przegraliśmy w Pradze nie z Czechami, ale sami ze sobą.

– Mamy zdecydowanie zbyt mało pola manewru, jeśli chodzi o zmiany. Trzech bym zostawił, a resztę bym zmienił. Karbownik pokazuje, że grając typowo w defensywie, nie jest w stanie sobie poradzić. Szymański? Jest wejście i gol, ale nie wiem, czy na tego piłkarza bym postawił. Panowie, którzy pojawili się na boisku, jeśli dostaną szansę w poniedziałkowym meczu, muszą się zrehabilitować – mówi Niedzielan.

Spotkanie z Albanią rozegra się w najbliższy poniedziałek na Stadionie Narodowym.

Zobacz również: Boniek wskazuje mankamenty. “Potrzeba trochę charakteru i kwadratowych jaj”

Komentarze