Wiadomo ile wynosi premia dla reprezentantów Polski za awans na Euro 2024

Reprezentacja Polski wywalczyła awans na Mistrzostwa Europy. Tym samym PZPN wzbogaci się o kwotę 9,25 milionów euro. Łukasz Wachowski w rozmowie z portalem Meczyki.pl zdradził, jaka część z tej kwoty zostanie przeznaczona na premie dla kadrowiczów.

Reprezentacja Polski
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Reprezentacja Polski
  • Reprezentacja Polski po meczach barażowych awansowała na Mistrzostwa Europy 2024
  • Sekretarz generalny PZPN zdradził zasady przyznania premii dla kadrowiczów
  • Reprezentanci Polski mogą liczyć na dwie premie. Jedna za sam awans, a druga za turniej

Zawodnicy otrzymali 25% premii z kwoty 9,25 mln euro

Reprezentacja Polski podczas marcowego zgrupowania wywalczyła awans na Mistrzostwa Europy 2024. Udział w turnieju to nie tylko sportowy prestiż, ale również ogromny zastrzyk finansowy dla Polskiego Związku Piłki Nożnej. UEFA za sam awans wypłaci wszystkim uczestnikom po 9,25 milionów euro. Część z tej kwoty PZPN przeznaczył na premie dla kadrowiczów.

POLECAMY TAKŻE

Sekretarz generalny PZPN-u Łukasz Wachowski podczas programu “Euro Raport” na kanale Meczyki.pl opowiedział, jak działa podział premii w drużynie i jaką część z całej kwoty otrzymają piłkarze.

Zazwyczaj jest to ok. 25% całej kwoty. Rada drużyny przedstawia do aprobaty dokument, z którego wynika, ile dany zawodnik powinien otrzymać. W zależności m.in. od liczby minut na boisku – powiedział Łukasz Wachowski w studiu kanału Meczyki.pl.

Reprezentanci Polski mogą liczyć również na drugą premię, która uzależniona jest od tego, jak potoczą się losy biało-czerwonych na turnieju. UEFA przygotowała dodatkowe nagrody finansowe za poszczególne etapy rozgrywek oraz zwycięstwa czy remisy w fazie grupowej. Dla przykładu, jeśli Polska wygra mecz w grupie, to PZPN otrzyma dodatkowy milion euro, zaś w przypadku remisu na konto wpłynie kwota pół miliona. Z dodatkowych środków, które uda się zebrać w czasie Mistrzostw Europy kadrowicze otrzymają do podziału ok. 35/40% premii.

Komentarze