Euro 2024 to ostatni wielki turniej Ronaldo? 39-latek ma inny plan!

Cristiano Ronaldo nie ma zamiaru kończyć kariery po Euro 2024. Celem Portugalczyka jest wyjazd na szósty mundial w życiu, czyli na Mistrzostwa Świata 2026 w w Kanadzie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych.

Cristiano Ronaldo
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

To byłoby coś niesamowitego

Powiedzieć, że Cristiano Ronaldo jest legendą piłki nożnej, to tak, jak nie powiedzieć nic. Portugalczyk – mówiąc kolokwialnie – przeszedł tę grę, jaką jest futbol. Zdobył w swojej karierze praktycznie wszystko, co można było zdobyć. Kilkukrotnie triumfował w klasyfikacji Złotej Piłki, sięgał po Ligę Mistrzów, mistrzostwa Anglii oraz Hiszpanii. W dorobku ma także mistrzostwo Europy z Euro 2016 we Francji. Właściwie w gablocie brak mu tylko mistrzostwa świata z reprezentacją Portugali.

POLECAMY TAKŻE

I mogło się wydawać, że tego trofeum mu zabraknie już na zawsze, bowiem w momencie zakończenie mundialu w Katarze Ronaldo miał już 37 lat i w perspektywie następnego mistrzostwa za 4 lata. Okazuje się jednak, że nie jest wykluczone, że legendarny napastnik z Portugalii wystąpi na kolejnych zmaganiach o tytuł mistrza świata.

Jak donosi “Relevo”, Cristiano Ronaldo nadal ma zamiar grać na wysokim poziomie, a jego celem jest występ na Mistrzostwach Świata w 2026 roku. Wówczas będzie on miał – uwaga – 41 lat. Dla 207-krotnego reprezentanta swojego kraju byłby to szósty mundial. Rozpoczynał swoją przygodę z narodową drużyną na tym turnieju w 2006 roku i przez ten czas wystąpił na nim 22 razy, strzelając przy tym 8 goli.

Czytaj więcej: Sergio Ramos poinformował, że odchodzi. Czy to jego kolejny klub?

Komentarze