El. Euro 2020: Świetny mecz Polaków! Izrael pokonany

Polska - Izrael

Reprezentacja Polski rozegrała w poniedziałek najlepsze spotkanie pod wodzą Jerzego Brzęczka. Biało-czerwoni na Stadionie Narodowym w Warszawie efektownie 4:0 pokonali Izrael.

Od początku spotkania podopieczni Jerzego Brzęczka sprawiali dobre wrażenie, zdecydowanie lepsze niż w poprzednich eliminacyjnych pojedynkach. W pierwszych dwóch kwadransach nie oglądaliśmy jednak zbyt wielu sytuacji, które mogłyby zakończyć się zdobyciem bramki.

Tymczasem w 35. minucie Biało-czerwoni objęli prowadzenie. Po prostopadłym podaniu Lewandowskiego, piłkę w polu karnym otrzymał Kędziora, zagrał jeszcze w tempo do Piątka, który pewnym strzałem z prawej strony nie dał szans bramkarzowi. Jak okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie meczu.

Dziewięć minut po przerwie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla reprezentacji Polski. Sprokurował go Yeini, który zagrał piłkę ręką po dośrodkowaniu Grosickiego. Kilka chwil później piłką do siatki spokojnym strzałem skierował Lewandowski.

Trzy minuty później było już 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Grosicki, który opanował piłkę po długim podaniu Zielińskiego, a następnie uderzył z kilkunastu metrów. Piłka po rękach bramkarza wylądowała w siatce.

Nie była to jednak ostatnia bramka dla polskiego zespołu w tym meczu. W 84. minucie wynik pojedynku na 4:0 ustalił Kądzior, który wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu Milika, który przejął piłkę po fatalnym zagraniu izraelskiego bramkarza.

Polska – Izrael 4:0 (1:0)

1:0 Piątek 35′
2:0 Lewandowski 56′
3:0 Grosicki 59′
4:0 Kądzior 84′