Ekspert podpowiada Probierzowi. “Wszołek jest bardziej efektywny od Casha”

Michał Probierz w najbliższych dniach ogłosi swoje premierowe powołania. Jakub Wawrzyniak nie ma wątpliwości, że w kadrze powinien znaleźć się Paweł Wszołek, którego uważa obecnie za lepszy wybór od Matty'ego Casha.

Jakub Wawrzyniak
Obserwuj nas w
fot. Imago/MARCIN SZYMCZYK/FOTOPYK / NEWSPIX.PL Na zdjęciu: Jakub Wawrzyniak
  • Michał Probierz ogłosi swoje premierowe powołania już 5 października
  • Eksperci oraz kibice są zgodni, że w kadrze powinien znaleźć się Paweł Wszołek
  • Jakub Wawrzyniak uważa go za lepszy wybór od Matty’ego Casha

“Reprezentacja ma się nijak do klubu”

W październiku reprezentacja Polski rozegra kolejne mecze eliminacji do Mistrzostw Europy. W czwartek Michał Probierz ogłosi swoje premierowe powołania w roli selekcjonera. Kibice oraz eksperci domagają się w kadrze Pawła Wszołka, który od początku sezonu spisuje się fantastycznie. Stał się on absolutnym liderem Legii Warszawa, rozgrywając świetne mecze w Ekstraklasie oraz europejskich pucharach.

W stołecznej ekipie Wszołek występuje jako wahadłowy. Nie ulega wątpliwościom, że w razie potrzeby poradziłby sobie również na skrzydle. Jakub Wawrzyniak sugeruje, że zawodnik Legii byłby na ten moment lepszym kandydatem do gry w wyjściowej jedenastce od Matty’ego Casha. Obrońca Aston Villi na co dzień występuje w Premier League, lecz w polskiej kadrze jego gra pozostawia wiele do życzenia.

Matty’ego Casha oceniamy przez pryzmat ligi, w której gra. To jak gra w reprezentacji ma się nijak do tego jak gra w klubie. Paweł Wszołek jest piłkarzem bardziej efektywnym. Wszołek ma cechę nadrzędną, kiedy w fazie przejściowej umie wykorzystać przestrzeń za plecami. Daje możliwość zagrania piłki partnerom po tym, jak rywale stracą piłkę, wtedy, gdy organizacja gry u przeciwników nie jest najlepsza – podkreślał były reprezentant Polski.

Kto powinien zagrać na prawej stronie defensywy?

Matty Cash 44%
Paweł Wszołek 46%
Przemysław Frankowski 9%
198+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Matty Cash
  • Paweł Wszołek
  • Przemysław Frankowski

Zobacz również: Modrić nie zagrał w dwóch kolejnych meczach. “Nie wiem jak to tłumaczyć”

Komentarze