Jerzy Brzęczek
Jerzy Brzęczek fot. Grzegorz Wajda

Brzęczek: Eliminacje jeszcze się nie zakończyły

– Eliminacje jeszcze się nie zakończyły. To bardzo ważne mecze dla nas. Na murawę wyjdziemy z myślą zwycięstwa – powiedział Jerzy Brzęczek podczas konferencji prasowej.

Czytaj dalej…

W najbliższą sobotę 16 listopada reprezentacja Polski zagra na wyjeździe z Izraelem, a trzy dni później podejmie przed własną publicznością Słowenię.

– Nie patrzymy na to, co będzie na mistrzostwach Europy. Przed nami jeszcze dwie konfrontacje, eliminacje jeszcze się nie zakończyły. To bardzo ważne mecze dla nas. Na murawę wyjdziemy z myślą zwycięstwa. Spotkanie z Izraelczykami jest dla nas bardzo ważne. Tym bardziej z takim przeciwnikiem, bo patrząc na turniej EURO, możemy być w grupie z dwoma gospodarzami. To spotkanie eliminacyjne o punkty jest dla nas istotne i prestiżowe. To taka dodatkowa motywacja – skomentował selekcjoner.

Brzęczek ocenił także stan zdrowia reprezentacji przed nadchodzącymi spotkaniami.

– Krychowiak, Rybus i Milik zmagają się z urazami. Grzesiek jest po bardzo nieprzyjemnym upadku. Twierdzi, że jest wszystko w porządku i w środę będzie u nas. Czekamy na niego, po rozmowie z lekarzem będziemy mieć jasność czy nie będzie zagrożenia jego zdrowia. Wiem, że chce być z nami i pomóc drużynie. Jeśli chodzi o Rybusa, ma kłopot z mięśniem dwugłowym i musimy poczekać na dalsze wyniki. Milik od niedzieli jest w trakcie zabiegów. Oczywiście sztab medyczny robi wszystko, żeby był do naszej dyspozycji – przyznał 48-latek.

Biało-czerwoni są pewni awansu na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Obecnie są liderem grupy G i mają trzy punkty przewagi nad drugą w tabeli Austrią.

Komentarze