Robert Lewandowski podczas ostatniego meczu z Islandią
Robert Lewandowski podczas ostatniego meczu z Islandią PressFocus

Biało-czerwoni poznali rywala przez Euro 2020

Reprezentacja Islandii będzie jednym z ostatnich rywali reprezentacji Polski przed przyszłorocznymi finałami mistrzostw Europy. Biało-czerwoni zmierzą się z Islandczykami w towarzyskim spotkaniu 8 czerwca 2021 roku – potwierdziła Islandzka Federacja Piłkarska.

Spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 18:00, rozegrane zostanie na Stadionie Miejskim w Poznaniu.

Dla reprezentacji Polski będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów przed turniejem finałowym Euro 2020, podczas którego pierwsze spotkanie Biało-czerwonych czeka 14 czerwca. Zmierzą się wówczas ze Słowacją. W fazie grupowej drużyna Jerzego Brzęczka rywalizować będzie również z Hiszpanią (19 czerwca) i Szwecją (23 czerwca).

Wcześniej reprezentacja Polski rozegra trzy pierwsze spotkania w ramach eliminacji do piłkarskiego mundialu. Wszystkie odbędą się w marcu. 25 marca zagra z Węgrami, 28 marca z Andorrą, natomiast 31 marca z Anglią.

Z Islandią po raz siódmy

Do tej pory reprezentacje Polski i Islandii miały okazję mierzyć się ze sobą sześć razy. Bilans dotychczasowych pojedynków jest bardzo korzystny dla polskiej drużyny, która odniosła pięć zwycięstw. Jedno spotkanie zakończyło się remisem.

Ostatni raz obie reprezentacje spotkały się 13 listopada 2015 roku na Stadionie Narodowym. Towarzyskie spotkanie zakończyło się wygraną polskiego zespołu 4:2, a bramki dla drużyny prowadzonej wówczas przez Adama Nawałkę zdobyli Kamil Grosicki, Bartosz Kapustka oraz Robert Lewandowski (dwie).

Komentarze