Baza Biało-czerwonych w trakcie Euro może być w Polsce?

Piłkarze reprezentacji Polski
Piłkarze reprezentacji Polski fot. PressFocus

Od momentu, gdy światło dzienne ujrzała wiadomość, że Dublin i Bilbao mogą stracić możliwość organizowania Mistrzostw Europy, to ręce pełne roboty mają przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej. Serwis WP SportoweFakty twierdzi, że reprezentacja Polski może zmienić bazę, jeśli okaże się, że mecze w trakcie Euro nie będą rozgrywane w stolicy Irlandii.

Zamieszanie ze współgospodarzami Euro

Wymienione na wstępie miasta nie są na dzisiaj w stanie zapewnić, czy kibice będą mogli wejść na trybuny. Tymczasem UEFA nie bierze innego scenariusza pod uwagę jak spotkania z udziałem fanów na trybunach. Jeśli ostatecznie okaże się, że Dublin nie będzie mógł być współgospodarzem Mistrzostw Europy, to pojawiają się głosy, że ta rola miałby przypaść Manchesterowi.

W przypadku zmiany miejsca rozegrania poszczególnych spotkań, które dotknęłyby przede wszystkim Biało-czerwonych rozważany jest scenariusz, że reprezentacja Polski mogłaby zmienić bazę w trakcie Euro 2020. W każdym razie nie jest brany pod uwagę wariant ze stacjonowaniem w Polsce, przynajmniej na razie.

Baza jednak w Polsce?

Na ostateczne decyzje w sprawie miast współgospodarzy Euro należy czekać do 14 kwietnia. Wówczas będzie miało miejsce posiedzenie Komitetu Wykonawczego UEFA, w którego trakcie podjęte będą kluczowe decyzje.

Przypomnijmy, że przed startem turnieju Robert Lewandowski i spółka będą na zgrupowaniu w Opalenicy. Biało-czerwoni pierwsze spotkania w ramach Euro rozegraja natomiast 14 czerwca, mierząc się ze Słowacją. Kolejnymi rywalami reprezentacji Polski będą Hiszpanie i Szwedzi.

Komentarze