Wymarzony debiut Firmino. Rywale nie mieli na niego sposobu [WIDEO]

Sezon 2023/24 w Saudi Pro League oficjalnie się rozpoczął. Pierwszym meczem rozgrywek było starcie Al-Ahli - Al-Hazem. Gospodarze wygrali 3:1, a hat-trickiem popisał się Roberto Firmino.

Roberto Firmino
IMAGO / Propaganda Photo Na zdjęciu: Roberto Firmino
  • Za nami pierwszy mecz sezonu Saudi Pro League
  • W premierowym starciu doszło do pojedynku beniaminków, Al-Ahli i Al-Hazem
  • Zwycięstwo gospodarzom zapewnił hat-trick Roberto Fimino

Firmino znakomicie otwiera sezon

Otwarcie sezonu 2023/24 w Saudi Professional League mamy już za sobą. W premierowym pojedynku najwyższej klasy rozgrywkowej w Arabii Saudyjskiej zmierzyli się ze sobą dwaj beniaminkowie, Al-Ahli i Al-Hazem. W zmaganiach zaplecza SPL wyższe miejsce zajęli gospodarze, którzy wygrali ligę i o cztery punkty wyprzedzili swoich rywali.

Już po sześciu minutach Al-Ahli wyszło na prowadzenie za sprawą Roberto Firmino, któremu dogrywał Ali Majrashi. Cztery minuty później Brazylijczyk miał na koncie dwa gole – tym razem asystował mu Riyad Mahrez.

Po zmianie stron Vina zdobył kontaktową bramkę, ale Al-Hazem nie zdołało doprowadzić do wyrównania. W 72. minucie Firmino skompletował hat-tricka i ustalił wynik meczu na 3:1

Roberto Firmino w lecie zakończył swoją ośmioletnią przygodę z Liverpoolem i zdecydował się przyjąć ofertę z Saudi Pro League. Brazylijczyk ma okazję dzielić szatnię m.in. z Mahrezem, Edouardem Mendym, Allanem Saint-Maximinem, czyli piłkarzami, z którymi w poprzednim sezonie rywalizował na boiskach Premier League.