PZPN wybrał sędziego na Superpuchar Polski!

Damian Sylwestrzak
Damian Sylwestrzak PressFocus

Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o obsadzie sędziowskiej na sobotni mecz o Superpuchar Polski, w którym zmierzą się drużyny Legii Warszawa i Rakowa Częstochowa. Sędzią głównym meczu, który odbędzie się na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie będzie Damian Sylwestrzak.

Mecz o Superpuchar Polski będzie swojego rodzaju otwarciem nowego sezonu 2021/22 na polskich boiskach. O pierwsze trofeum powalczą aktualny mistrz Polski Legia Warszawa oraz zdobywca Pucharu Polski Raków Częstochowa. W roli faworyta do tego meczu przystąpią podopieczni Czesława Michniewicza, którzy w tym tygodniu awansowali o drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów pokonując w dwumeczu mistrza Norwegii Bodo/Glimt.

Superpuchar Polski: obsada sędziowska

  • sędzia: Damian Sylwestrzak
  • sędzia asystent 1: Adam Karasewicz
  • sędzia asystent 2: Bartosz Kaszyński
  • sędzia techniczny: Sebastian Krasny
  • VAR: Tomasz Musiał
  • AVAR: Tomasz Listkiewicz

29-letni Damian Sylwestrzak, który pochodzi z Wrocławia, w poprzednim sezonie poprowadził 12 spotkań w PKO Ekstraklasie i trzy w rozgrywkach Pucharu Polski. Z drużyną Legii Warszawa spotkał się dwukrotnie (6:1 z GKS-em Bełchatów w Pucharze Polski i 0:0 z Cracovią w Ekstraklasie). Drużynie Rakowa również sędziował dwukrotnie – 3:0 z Sandecją Nowy Sącz w Pucharze Polski i 0:0 z Piastem Gliwice w Ekstraklasie.

Legia – Raków, kursy bukmacherskie

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 17. lipca 2021 19:55.

Komentarze