Polski golkiper zmienił drużynę wewnątrz ligi niemieckiej

Karol Niemczycki nie jest już zawodnikiem Fortuny Duesseldorf. 24-letni bramkarz właśnie podpisał kontrakt z innym niemieckim zespołem - SV Darmstadt 98.

Karol Niemczycki
Obserwuj nas w
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Karol Niemczycki

Karol Niemczycki zaprezentowany przez Darmstadt

Karol Niemczycki po sezonie spędzonym w Fortunie Duesseldorf zdecydował się na zmianę otoczenia. Mierzący 190 centymetrów wzrostu bramkarz zostanie jednak w lidze niemieckiej. 24-letni golkiper podpisał bowiem kontrakt ze spadkowiczem Bundesligi – SV Darmstadt 98. Drugoligowiec oficjalnie potwierdził już pozyskanie polskiego zawodnika. – Odbyłem bardzo dobre rozmowy z włodarzami klubu i od razu miałem pozytywne przeczucia – powiedział piłkarz.

Wrażenia na miejscu również były doskonałe. W związku z tym decyzja o dołączeniu do Darmstadt była dla mnie łatwa. W zeszłym roku mogłem poznać tę ligę z jej wieloma wyjątkowymi drużynami i stadionami, a teraz chcę zrobić kolejny krok jako piłkarz – dodał Karol Niemczycki. Urodzony w Krakowie bramkarz przed przeprowadzką do Niemiec stał między słupkami Cracovii, a podczas kariery grał jeszcze dla NAC Breda oraz Puszczy Niepołomice.

Karol Niemczycki, który w nowym klubie chce być numerem jeden, w poprzednim sezonie nie pełnił roli podstawowego golkipera Fortuny Duesseldorf – dwudziestoczterolatek rozegrał łącznie tylko 6 meczów, wpuścił 9 goli i zachował 1 czyste konto.

Jego dotychczasowy zespół był bliski awansu do Bundesligi, ale w barażach musiał uznać wyższość VfL Bochum. SV Darmstadt 98 w następnej kampanii także zagra w 2. Bundeslidze po tym, jak spadło z elity. Według mediów niemiecka ekipa zapłaciła za Karola Niemczyckiego około 200 tysięcy euro.

Komentarze