Chaos w Amsterdamie. Race, atak na stadion i walka z policją [WIDEO]

Mecz Ajax - Feyenoord, a więc hitowe starcie z holenderskiej Eredivisie, zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Niestety, Johan Cruijff Arena stała się świadkiem wydarzeń, które ze sportem mają mało wspólnego.

Ajax - Feyenoord
IMAGO / ANP Na zdjęciu: Ajax - Feyenoord
  • Ajax mierzył się z Feyenoordem w hitowym pojedynku 6. kolejki Eredivisie
  • Z powodu zachowania fanów gospodarzy mecz został definitywnie przerwany w 55. minucie
  • Kibice Die Godenzonen rozpętali prawdziwe piekło wokół Johan Cruijff Arena

Amsterdam w ogniu. Mecz Ajax – Feyenoord przerwany

W niedzielę pogrążony w kryzysie Ajax Amsterdam podejmował Feyenoord. Gospodarze przystępowali do klasyku po czterech meczach bez zwycięstwa. Już po 37 minutach gry drużyna z Rotterdamu prowadziła 3:0. Dubletem popisał się Santiago Gimenez, a jedną bramkę zdobył Igor Paixao.

Spotkanie za sprawą zachowania fanów Die Godenzonen przerwano dwa razy. W 55. minucie sędzia podjął decyzję o definitywnym zawieszaniu pojedynku, ponieważ na murawie znowu pojawiły się race.

To nie uspokoiło sympatyków Ajaxu, którzy postanowili rozpętać piekło wokół Johan Cruijff Arena. Niektóre grupy szturmowały główne wejście obiektu, inne rozpoczęły starcia z policjantami.

Fani domagają się szeroko zakrojonych zmian w klubie, w tym zwolnienia trenera i dyrektora sportowego, ale ich zachowanie bez wątpienia nie wpłynie pozytywnie na sytuację pogrążonej w chaosie ekipy.