Wspaniały debiut Goetze w PSV! “Będzie jeszcze lepiej”

Mario Gotze
Mario Gotze fot. Grzegorz Wajda

Mario Goetze zaliczył udany debiut w szeregach PSV Eindhoven. W nowym zespole niemiecki pomocnik strzelił gola, który otworzył wynik rywalizacji. Ostatecznie ekipa z Philips Stadion wygrała 3:0.

Czytaj dalej…

Mario Goetze trafił do PSV w trakcie ostatniej sesji transferowej na zasadzie wolnego transferu. Były piłkarz Borussii Dortmund w znacznym stopniu przyczynił się do wygranej swojego zespołu nad PEC Zwolle. Dzięki tej wiktorii PSV wskoczyło na pierwsze miejsce w tabeli Eredivisie, legitymując się bilansem 13 punktów na koncie.

Goetze wpisał się na listę strzelców, wykorzystując nieprecyzyjne podanie do tyłu od Clinta Leemansa z Zwolle. Jednocześnie niemiecki zawodnik już po dziewięciu minutach wpisał się na listę strzelców. Po zakończeniu spotkania 28-latek podziękował swoim kibicom na łamach Twittera.

– Jestem zadowolony z mojego pierwszego meczu i pierwszego gola. Dzięki za wsparcie – napisał Goetze, umieszczając dodatkowo materiał wideo.

– Po prostu dobrze jest wrócić na boisko, strzelić gola i pomóc drużynie. Fizycznie czuję się coraz lepiej. Wiem, że powrót do 100 procent zajmie jeszcze kilka meczów, ale ważne jest, abym powrócił do właściwego rytmu – rzekł zawodnik.

– Dajcie mi jeszcze kilka tygodni, a będę jeszcze lepszy – dodał Niemiec.

Komentarze