Dariusz Marzec
Dariusz Marzec PressFocus

Arka ma nowego trenera. Cel – awans

Zgodnie z zapowiedziami Arka Gdynia ogłosiła w czwartek nazwisko nowego trenera. Pierwszoligowca od rundy wiosennej poprowadzi Dariusz Marzec, który zastąpił na tym stanowisku zwolnionego Ireneusza Mamrota. Nie ma wątpliwości, że celem postawionym przez władze klubu nowego trenerowi jest awans do PKO Ekstraklasy.

Arka Gdynia rywalizację w rundzie jesiennej Fortuna 1. Ligi zakończyła na piątym miejscu w tabeli. W 17 do tej pory rozegranych spotkaniach drużyna z Trójmiasta odniosła osiem zwycięstw, zanotowała pięć remisów i doznała czterech porażek. Wynik ten nie usatysfakcjonował władz trójmiejskiego klubu, który zdecydował się na zmiany w sztabie szkoleniowym.

Misję wprowadzenia Arki do Ekstraklasy powierzono Dariuszowi Marcowi, który ma już doświadczenie przy tego typu zadaniach. W poprzednim sezonie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej wywalczył z zespołem Stali Mielec, ale odniesiony sukces nie pozwolił zachować mu posady. Z tą pożegnał się latem i od tamtej pory pozostawał bez pracy.

Arka Gdynia poinformowała o podpisaniu z nowym trenerem umowy do 30 czerwca 2021 roku. Znalazła się w niej również opcja przedłużenia jej o 12 miesięcy. Na podobnej zasadzie z klubem związał się Janusz Świerad, który będzie pełnił rolę asystenta Dariusza Marca.

Klub potwierdził również nazwiska pozostałych członków sztabu szkoleniowego. Pracę kontynuować będą Maciej Kędziorek (drugi trener), Jarosław Krupski (trener bramkarzy) i Jakub Frydrych (trener analityk).

Komentarze