Ireneusz Mamrot
Ireneusz Mamrot PressFocus

Arka Gdynia zwolniła trenera. “To była trudna decyzja”

Ireneusz Mamrot nie jest już szkoleniowcem Arki Gdynia. Pierwszoligowy klub o rozstaniu z trenerem poinformował w środę na oficjalnej stronie internetowej.

– Musieliśmy podjąć trudną decyzję, która jednak, z upływem czasu, może okazać się korzystna dla obu stron. Chciałbym podziękować Trenerowi za dotychczasową współpracę. Życzę mu szybkiego powrotu na ławkę trenerską i wielu sukcesów w dalszej pracy szkoleniowej. Jestem pewny, że jeszcze spotkamy się na boiskach Ekstraklasy – powiedział Michał Kołakowski, cytowany przez oficjalną stronę Arki.

50-letni trener prowadził drużynę Arki od maja tego roku. Łącznie (w Ekstraklasie, 1. Lidze i Pucharze Polski) poprowadził drużynę 30 razy. 14 z tych spotkań zakończyło się wygranymi Arki, osiem remisami, a w pozostałych ośmiu meczach zespół z Gdyni musiał uznać wyższość rywali. Po zakończeniu rundy jesiennej Arka zajmuje dopiero piąte miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi.

Razem z Ireneuszem Mamrotem z klubem żegnają się jego asystent Adrian Siemieniec, trener diagnostyki i przygotowania motorycznego Łukasz Radzimiński oraz klubowy lekarz Janusz Śliwiński.

Na razie Arka nie poinformowała o nazwisku następcy. Decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona w czwartek.

Komentarze