Kto ma największe szanse na wygranie Euro? Słaba pozycja Polski w rankingu

Reprezentacja Polski zajęła 22. miejsce w power rankingu przed Euro 2024, przygotowanym przez portal Goal.com. Największe szanse na triumf w mistrzostwach Europy daje się Francji.

Reprezentacja Polski
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Reprezentacja Polski

Eksperci nie dają Polakom szans, Francuzi faworytem turnieju

Mistrzostwa Europy w Niemczech wystartują już 14 czerwca, a z tej okazji portal “Goal.com” przygotował power ranking. Według wspomnianego serwisu faworytem Euro 2024 jest reprezentacja Francji, co nie powinno nikogo dziwić. Duże szanse na triumf daje się również Portugalii, Belgii, Anglii, Niemcom czy Hiszpanii. Natomiast na drugim biegunie są Gruzini, którzy zamykają klasyfikację.

Reprezentacja Polski zajęła odległe 22. miejsce w opisywanym rankingu wyprzedzając jedynie dwie drużyny – Albanię oraz przytoczoną wyżej Gruzję, której przypadła ostatnia lokata. Biało-Czerwoni w fazie grupowej zmierzą się z Holendrami, Francuzami oraz Austriakami. Dziennikarze przygotowujący zestawienie argumentują, że “ciężko sobie wyobrazić, aby Polacy wyszli z tak ciężkiej grupy”.

Czy Polska zagra w fazie pucharowej ME 2024?

Tak 43%
Nie 52%
Nie mam zdania 5%
167+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • Tak
 • Nie
 • Nie mam zdania

“Robert Lewandowski i spółka mieli sporo szczęścia, że w ogóle zakwalifikowali się do turnieju w Niemczech. Mimo że trafili do dość łatwej grupy w eliminacjach, to ostatecznie zajęli dopiero trzecie miejsce w tabeli, przegrywając z Albanią, Czechami i Mołdawią. Baraże dzięki Lidze Narodów były jednak szansą na rehabilitację i udało im się ją wykorzystać. Po pokonaniu Estonii w półfinale ścieżki A, w Cardiff poradzili sobie z Walią po konkursie rzutów karnych” – podsumował portal “Goal.com”.

Euro 2024 – power ranking

 1. Francja
 2. Portugalia
 3. Belgia
 4. Anglia
 5. Niemcy
 6. Hiszpania
 7. Holandia
 8. Austria
 9. Chorwacja
 10. Włochy
 11. Dania
 12. Węgry
 13. Turcja
 14. Ukraina
 15. Szwajcaria
 16. Czechy
 17. Słowacja
 18. Słowenia
 19. Serbia
 20. Rumunia
 21. Szkocja
 22. Polska
 23. Albania
 24. Gruzja

Komentarze