Southgate: nie możemy popaść w samozadowolenie

Gareth Southgate
fot. PressFocus Na zdjęciu: Gareth Southgate

Reprezentacja Anglii w środę wieczorem na PGE Narodowym w Warszawie zmierzy się z Polską. Przed tym starciem na konferencji prasowej na pytania dziennikarzy odpowiadał Gareth Southgate. Selekcjoner Synów Albionu przestrzegał przed samozadowoleniem w jego zespole.

  • Reprezentacja Anglii po rozegraniu pięciu meczów w ramach eliminacji do mistrzostw świata ma na swoim koncie 15 punktów
  • W środę wieczorem Synowie Albionu zmierzą się z wiceliderem grupy I Polską
  • Wicemistrzowie Europy przystąpią do potyczki z Biało-czerwonymi w roli faworyta

Reprezentacja Anglii nie zlekceważy Biało-czerwonych

Reprezentacja Anglii w pierwszym starciu z Polską w marcu tego roku była górą, wygrywając 2:1. Synowie Albionu w tym miesiącu rozegrali natomiast dwa spotkania i w obu potyczkach zaaplikowali rywalom cztery gole, nie tracąc żadnego. Mimo wszystko opiekun angielskiej ekipy tonował nastroje przed batalią z reprezentacją Polski.

– Jako zespół możemy uznać, że jesteśmy w dobrym momencie. Drużyna prezentuje się dobrze. Mamy skład, w którym każdy z zawodników czuje się komfortowo. W każdym razie nie możemy poczuć samozadowolenia – mówił Gareth Southgate w trakcie środowej konferencji prasowej.

– Mamy dużą szansę, aby wykonać duży krok w kierunku awansu na mundial. Jeśli wygramy w Warszawie, nasza sytuacja może być bardzo dobra. Unikamy jednak popadania w huraoptyzmim. Notujemy niezłe wyniki, co jest następstwem ciężki pracy. Jesteśmy bardzo zdyscyplinowani w momentach, gdy nie jesteśmy przy piłce i to nadaje ton naszej grze – powiedział Anglik.

Southgate dokonał zmian w składzie w niedzielnym wygranym 4:0 meczu z Andorą. Opiekun Synów Albionu przekonywał natomiast, że nie jest przesądzone, że ten sam skład wybiegnie na murawę przeciwko Biało-czerwonym.

– Można analizować, czy w spotkaniu przeciwko Węgrom zagrał nasz najmocniejszy skład. W każdym razie rywalizacja w drużynie jest ogromna i nie jest łatwo powiedzieć, czy ten sam zespół zapewni podobny poziom wydajności ponownie. Mecz przeciwko Polsce będzie inny i musimy brać to pod uwagę – stwierdził Southgate.

Czytaj więcej: Polska – Anglia: typy, kursy, zapowiedź (08.09.2021)

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze