Holandia – Norwegia: Oranje przypieczętowali awans na mundial

Steven Bergwijn

Reprezentacja Holandii zwycięsko zakończyła eliminacje do mistrzostw świata, pozostawiając w pokonanym polu Norwegię. Wygraną Pomarańczowym zapewniły gole Stevena Bergwijn i Memphisa Depaya. Ekipa Louisa Van Gaala wygrała jednocześnie rywalizację w grupie G i awansowała na mundial w Katarze.

• Reprezentacja Holandii zaliczyła siódme zwycięstwo w ramach eliminacji do mistrzostw świata
  • Oranje na De Kuip w Rotterdamie pokonali 2:0 Norwegię
  • Dzięki wtorkowej wiktorii podopieczni Louisa Van Gaala uzupełnili stawkę zespołów, które awansowały na mundial

Holandia – Norwegia: Oranje zrealizowali plan

Reprezentacja Holandii przystępowała do starcia ze Skandynawami, chcąc przypieczętować wygranie grupy G w eliminacjach do mistrzostw świata. Jednocześnie piłkarze Louisa Van Gaala mieli nadzieję na wygranie siódmego spotkania w walce o przepustkę na mundial. Norwegowie natomiast liczyli, że mogą pokrzyżować plany Pomarańczowych, mimo że grali bez kontuzjowanego Erlinga Haalanda.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji byliśmy świadkami spotkania niezwykle spokojnego, w którym niewiele ciekawego się działo. Po pierwszych 10 minutach rywalizacji inicjatywę zaczęli przejmować Pomarańczowi, ale nie miało to przełożenia na zmianę wyniku. Tym samym do przerwy miał miejsce bezbramkowy remis.

Norwegowi długo stawiali dzielny opór swoim rywalom, ale ostatecznie sił i woli walki wystarczyło im do 84 minuty. Wówczas worek z bramkami rozwiązał Steven Bergwijn, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę z prawej nogi dał prowadzenie Holendrom. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się rezultatem 1:0, to wynik rywalizacji na 2:0 ustalił w doliczonym czasie Memphis Depay.