Zamieszanie w Gdańsku. Lechia była dogadana z nowym trenerem, ale zmieniła warunki

Marcin Kaczmarek wciąż pozostaje trenerem Lechii. Tomasz Włodarczyk poinformował, że przymierzany do pracy w Ekstraklasie Nestor El Maestro wylądował kilka dni temu w Polsce. Gdańszczanie byli z nim dogadani, ale ostatecznie zmienili warunki umowy, co przekreśliło możliwość współpracy.

Marcin Kaczmarek
fot. PressFocus Na zdjęciu: Marcin Kaczmarek
  • Lechia Gdańsk jest uwikłana w walkę o utrzymanie
  • Na ławce trenerskiej wciąż zasiada Marcin Kaczmarek, który miał zostać zastąpiony
  • Gdańszczanie ostatecznie nie osiągnęli porozumienia z Nestorem El Maestro

Kaczmarek uratował posadę w Gdańsku?

Od początku sezonu Lechię Gdańsk prowadził Tomasz Kaczmarek. Pod jego wodzą zespół prezentował się poniżej oczekiwań, dlatego od września na ławce trenerskiej zasiadał już ktoś inny. Lechia zatrudniła Marcina Kaczmarka, jednak nie udało mu się poprawić wyników.

Lechia jest nieustannie zamieszana w walkę o utrzymanie w Ekstraklasie. W ostatnich tygodniach sporo mówiło się o tym, ze posada Kaczmarka również wisi na włosku. Tomasz Włodarczyk informuje, że do zwolnienia mogło dojść jeszcze przed meczem z Lechem Poznań. Później Kolejorz ograł ekipę z Pomorza aż 5-0, co tylko zaogniło dyskusję.

Kilka dni temu w Polsce wylądował przymierzany do pracy w Ekstraklasie Nestor El Maestro. Były szkoleniowiec Sturmu Graz wcześniej łączony był z Pogonią Szczecin. Lechia dogadała się z nim w sprawie półtorarocznej umowy, lecz ostatecznie zaoferowała mu jedynie sześciomiesięczny kontrakt. 39-latek nie przystał na tę propozycję i wyjechał, a na ławce trenerskiej pozostał Kaczmarek.

W piątek Lechia nieoczekiwanie ograła Miedź Legnica aż 4-0, co pozwoliło na złapanie delikatnego oddechu. Gdańszczanie wciąż znajdują się w strefie spadkowej, lecz znacząco zbliżyli się do bezpiecznej lokaty.

Zobacz również:

Runjaić przed meczem ze Stalą Mielec: atmosfera jest bardzo dobra
Kosta Runjaic

Legia wygra u siebie? Legia Warszawa wciąż pozostaje niepokonana na wiosnę. Stołeczna ekipa punktuje na dobrym poziomie i może być coraz pewniejsza zajęcia miejsca w czołowej dwójce. Przewaga nad Lechem Poznań wynosi obecnie siedem “oczek”, co stawia zespół Kosty Runjaicia w komfortowym położeniu. Trudno natomiast spodziewać się dogonienia Rakowa Częstochowa, który w dalszym ciągu może

Czytaj dalej…

Komentarze