Derby na remis, cztery gole w Lubinie i przełamanie Nafciarzy

Wisła Kraków - Cracovia
Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Wisła Kraków - Cracovia

Na sobotę zaplanowano trzy mecze 27. kolejki PKO Ekstraklasy. W pierwszym starciu dnia Górnik Zabrze przegrał 0:2 na własnym stadionie z Wisłą Płock. W drugiej konfrontacji KGHM Zagłębie Lubin zremisowało z Piastem Gliwice 2:2, a na deser Wisła bezbramkowo zremisowała w derbach Krakowa z Cracovią.

Górnik Zabrze – Wisła Płock 0:2

Pierwsze zwycięstwo od połowy lutego odnieśli w sobotę piłkarze Wisły Płock. Drużyna prowadzona przez Macieja Bartoszka pokonała na wyjeździe 2:0 Górnik Zabrze, który ostatnich tygodni również nie może zaliczyć do udanych.

Koniec świetnej passy lubinian

Gracze KGHM Zagłębia Lubin wygrali trzy ostatnie mecze ligowe. Po pierwszej połowie spotkania z Piastem Gliwice byli blisko czwartej wiktorii, ponieważ prowadzili z graczami Waldemara Fornalika 2:1. Po przerwie drugiego gola zdobył jednak Jakub Świerczok i oba kluby zainkasowały po oczku.

Derby bez zwycięzcy

Sobotnią rywalizację w 27. kolejce PKO Ekstraklasie zakończyły derby Krakowa pomiędzy Wisłą i Cracovią. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Bliżej wygranej były Pasy, ale w drugiej połowie zmarnowały rzut karny.