Górnik z przełamaniem. Lech nie wykorzystał szansy

Piłkarze Piasta Gliwice
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Piasta Gliwice

Górnik Zabrze pokonał Zagłębie Lubin 2:0 w pierwszym niedzielnym spotkaniu 21. kolejki PKO Ekstraklasy. Trójkolorowi wrócili tym samym do gry o czołowe lokaty w lidze. Z walki o europejskie puchary wycofuje się Lech, który nie zdołał pokonać w Poznaniu Piasta Gliwice (0:0).

Górnik z przełamaniem

Górnik Zabrze sięgnął po trzy punkty w starciu z Zagłębiem Lubin, mimo że ekipa Martina Seveli pozostawiła po sobie naprawdę dobre wrażenie. Zespół Marcina Brosza wygrał 2:0 i nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w walce o podium w mistrzostwach Polski.

Pełna relacja z meczu >

Obustronny popis nieskuteczności

Po meczu Lech kontra Piast obiecywaliśmy sobie wiele. Nasze oczekiwania zepsuli jednak piłkarze, którzy nie potrafili pokonać bramkarza. Przed przerwą lepiej spisywali się gliwiczanie. W drugiej połowie inicjatywę przejęli gospodarze, ale oni również mieli duży problem z wykończeniem sytuacji bramkowych. Starcie w Poznaniu zakończyło się wynikiem 0:0.