Warta zawiodła w spotkaniu z beniaminkiem

Łukasz Trałka
PressFocus Na zdjęciu: Łukasz Trałka

W siódmej kolejce PKO Ekstraklasy Warta Poznań zremisowała z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 0:0. Gospodarze byli faworytami tego spotkania, ale finalnie nie zdołali pokonać ekipy ze strefy spadkowej. Dla poznaniaków to czwarty kolejny mecz bez wygranej. Tymczasem ekipa z Małopolski wciąż pozostaje bez pierwszego zwycięstwa w tym sezonie PKO Ekstraklasy.

W ósmej minucie do siatki gospodarzy trafił Adam Radwański, ale zawodnik beniaminka był na spalonym i bramka nie została uznana. Kilka chwil potem świetnie interweniował Adrian Lis, który poradził sobie z groźnym uderzeniem Bartłomieja Kukułowicza.

W odpowiedni znakomitą paradą popisał się Tomasz Loska, który uchronił swój zespół przed utratą gola po strzale Milana Corryna. Cały czas mieliśmy zatem bezbramkowy remis na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim…

W 67. minucie na uderzenie głową po dośrodkowaniu od Jakuba Kiełba zdecydował się Aleks Ławniczak. Bramkarz beniaminka z Niecieczy był jednak na posterunku i spokojnie interweniował.

Kwadrans potem po raz kolejny w tym meczu na wysokości zadania stanął golkiper Warty Poznań. Tym razem Lis obronił niebezpieczny strzał Radwańskiego.

Pod koniec podstawowego czasu gry piłkę meczową miał Mario Rodriguez. Punkt swojej ekipie uratował Loska przenosząc futbolówkę ponad poprzeczką. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.