Warta coraz bliżej strefy spadkowej

Jesus Jimenez
PressFocus Na zdjęciu: Jesus Jimenez

W meczu PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał Wartę Poznań 1:0 (1:0). Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Jesus Jimenez. Goście w pięciu ostatnich konfrontacjach nie zanotowali ani jednego triumfu i są tuż nad strefą spadkową. Natomiast zabrzanie awansowali na jedenaste miejsce.

Zabrzanie stworzyli sobie pierwszą dobrą sytuację w 16. minucie. Jimenez uderzył z dystansu, ale ten strzał dobrze obronił bramkarz Warty Poznań.

Adrian Lis był bezradny przy kolejnej próbie napastnika gospodarzy. Bartosz Nowak pięknie wrzucił piłkę w pole karne poznaniaków, a dobrej okazji nie zmarnował Jimenez.

W 69. minucie zabrzanie mogli zdobyć kolejnego gola. Wprowadzony chwilę wcześniej Lukas Podolski dograł przed bramkę do Krzysztofa Kubicy, ale ten nie przymierzył zbyt dokładnie.

Goście nie mieli argumentów, by doprowadzić do wyrównania i finalnie przegrali jednym trafieniem na stadionie w Zabrzu.