Aleksandar Vuković – nowy-stary trener Legii Warszawa

Aleksandar Vukovic
PressFocus Na zdjęciu: Aleksandar Vukovic

Piotr Koźminski z portalu sportowefakty.wp.pl poinformował, że Aleksandar Vuković zostanie nowym trenerem Legii Warszawa. Przybliżamy sylwetkę nowego szkoleniowca mistrzów Polski.

  • Piotr Koźmiński donosi, że Aleksandar Vuković zostanie nowym trenerem Legii Warszawa, choć do niedawna faworytem do objęcia tego stanowiska był Leszek Ojrzyński
  • Serb w przeszłości dwukrotnie pracował już dla Wojskowych w roli tymczasowego szkoleniowca, a między kwietniem 2019 a wrześniem 2020 roku był pełnoetatowym trenerem zespołu ze stolicy

Vuković po raz kolejny zostanie trenerem Legii

Jeszcze w niedzielę faworytem do przejęcia zespołu Legii Warszawa był Leszek Ojrzyński. 49-latek obserwował nawet z trybun pojedynek Wisły Płock z Wojskowymi. Przełomowe okazało się jednak skandaliczne zdarzenie, które miało miejsce po meczu. Kibice zaatakowali piłkarzy, których najbliższa przyszłość w klubie z Łazienkowskiej jest nieznana. Niewykluczone, że część z nich wniesie o rozwiązanie kontraktu z winy Legii.

Jak donosi Piotr Koźmiński z portalu sportowefakty.wp.pl, postanowiono jednak po raz kolejny dać szansę Aleksandarowi Vukoviciowi. Za tym pomysłem stoi Radosław Kucharski. Za Serbem przemawia na pewno doświadczenie; w końcu pracował z trzynastoma obecnymi zawodnikami mistrzów Polski. Trener Ojrzyński musiałby za to dopiero uczyć się zespołu i rozgryzać relacje między piłkarzami. Głównym obowiązkiem Vukovicia ma być odbudowanie równowagi mentalnej graczy, do czego również – według włodarzy Legii – nadaje się lepiej niż pierwotny kandydat.

Będzie to kolejne podejście Serba do trenowania Wojskowych. Reprezentował on barwy stołecznego klubu jako piłkarz w latach 2004-2009 i nierozerwalnie się z nim związał. Gdy zakończył karierę zawodniczą, przez pół roku pracował jako asystent trenera w Koronie Kielce, po czym wrócił do Warszawy. Od października 2015 do września 2016 roku był asystentem trenera Wojskowych. Później tymczasowo prowadził drużynę jako pierwszy szkoleniowiec przez tydzień. Kolejne dwa tygodnie w roli krótkofalowego rozwiązania spędził na Łazienkowskiej w sierpniu 2018 roku, a pół roku później otrzymał wreszcie szansę samodzielnego prowadzenia drużyny. Za jego kadencji (od kwietnia 2019 do września 2020 roku), Legia zdobywała średnio 1,82 punktu na spotkanie. W tym okresie Serb poprowadził zespół do mistrzostwa Polski.

Czy kolejny powrót Vukovicia do zespołu ze stolicy okaże się szczęśliwy? Teraz z pewnością czeka go zadanie innego kalibru. Zamiast drużyny walczącej o mistrzostwo zastanie ekipę rozbitą mentalnie, a sportowo znajdującą się w strefie spadkowej. Zadaniem 42-latka będzie zatem poprowadzenie ekipy z powrotem na spokojniejsze wody.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Przeczytaj również: Legia wybrała nowego trenera. Zaskakująca decyzja.

Komentarze