Legia wybrała nowego trenera. Zaskakująca decyzja

Aleksandar Vuković
PressFocus Na zdjęciu: Aleksandar Vuković

Aleksandar Vuković poprowadzi Legię Warszawa do końca obecnego sezonu – poinformował Piotr Koźmiński z portalu sportowe.fakty.pl. To zaskakująca decyzja władz Legii, bowiem z objęciem tej posady w niedzielę mocno łączony był inny szkoleniowiec.

  • Legia Warszawa podjęła decyzję w sprawie nowego trenera zespołu
  • Po raz kolejny na trenerskiej ławce Legii zasiądzie Aleksandar Vuković
  • Najbliższe spotkanie Legia rozegra w najbliższą środę z Zagłębiem Lubin

Vuković ponownie poprowadzi Legię

Legia Warszawa w niedzielę doznała 12 porażki w obecnym sezonie i sensacyjnie wylądowała na ostatnim miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy. Po porażce z Wisłą Płock z dalszego prowadzenia drużyny zrezygnował Marek Gołębiewski, który objął funkcję trenera po zwolnieniu Czesława Michniewicza.

Jeszcze w niedzielę z posadą trenera Legii łączony był Leszek Ojrzyński, który z trybun oglądał spotkanie w Płocku. Ostatecznie jednak władze warszawskiego klubu zdecydowały się na inną koncepcję, której głównym elementem ma być osoba Aleksandra Vukovicia. To właśnie 42-letni Serb ma poprowadzić drużynę mistrzów Polski do końca obecnego sezonu.

Pierwszy trening z zespołem Vuković ma poprowadzić we wtorek, a już dzień później zasiądzie na trenerskiej ławce podczas zaległego spotkania z Zagłębiem Lubin. Poniedziałkowe zajęcia zespołu zostały odwołane. 

Vuković w przeszłości dwukrotnie tymczasowo prowadził zespół Legii, a raz został zatrudniony w roli pierwszego trenera na stałe. Prowadził drużynę między kwietniem 2019 roku a wrześniem 2020 roku. Od tamtej pory pozostaje bez pracy.

Zobacz także: Piłkarze Legii w szoku. Rozwiązanie kontraktów jedną z opcji

Komentarze