Trener Rakowa po hicie Ekstraklasy: Byliśmy o jedną bramkę lepsi

Raków Częstochowa zremisował w niedzielnym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław (1:1) w meczu PKO Ekstraklasy. Po zakończeniu meczu opowiedział o nim szkoleniowiec Medalików.

Dawid Szwarga
Obserwuj nas w
fot. Imago / Jakub Ziemianin / 400mm.pl / NEWSPIX.PL Na zdjęciu: Dawid Szwarga
  • Raków Częstochowa podzielił się punktami ze Śląskiem Wrocław (1:1)
  • Mistrz Polski zaliczył trzeci remis z rzędu w lidze
  • Na temat niedzielnej potyczki wypowiedział się szkoleniowiec Medalików

Dawid Szwarga podsumował spotkanie Śląsk – Raków

Raków Częstochowa nie zmniejszył straty do Śląska Wrocław. Aktualny mistrz Polski zaprezentował się w pierwszej odsłonie z bardzo dobrej strony. Gorzej wyglądała sytuacja po przerwie.

– Zagraliśmy dobre spotkanie. Zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę ilość meczów rozegranych przez nas w ostatnim czasie. Potrafiliśmy zepchnąć przeciwnika do obrony niskiej i kreować sytuacje. Niedosytem jest to, że wyjeżdżamy z Wrocławia z jednym punktem. Moim zdaniem byliśmy o jedną bramkę lepsi – mówił Dawid Szwarga na pomeczowej konferencji prasowej.

POLECAMY TAKŻE

– Byliśmy groźni także w ataku pozycyjnym. Atak pozycyjny nie jest tylko po to, aby kreować sytuacje, ale też kontrolować mecz i przebywać z piłką na połowie przeciwnika, a także uniemożliwiać przeciwnikowi przechodzenie przez fazy przejściowe. To nam się udawało bardzo dobrze w pierwszej połowie. W drugiej dobrze lub poprawnie – dodał trener Rakowa.

Po dłuższej przerwie do gry w szeregach częstochowian wrócił Stratos Svarnas. Na temat jego występu też kilka zdań wyraził opiekun Czerwono-niebieskich. – Stratos zagrał dobre spotkanie. Były skuteczny w pojedynkach w obronie, oprócz sytuacji bramkowej. Cieszę się, że wrócił do zespołu i jest zdrowy. Cieszy to, że będziemy mogli z niego korzystać – przekonywał Szwarga.

Raków Częstochowa obroni w tym sezonie mistrzowski tytuł?

Tak 17%
Nie 80%
Nie wiem 4%
381+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem

Komentarze