Z Arsenalu do Wisły. Biała Gwiazda ma dyrektora sportowego

Piłkarze Wisły Kraków
Piłkarze Wisły Kraków PressFocus

Tomasz Pasieczny został nowym dyrektorem sportowym Wisły Kraków. O jego zatrudnieniu na Twitterze poinformował prezes Białej Gwiazdy Dawid Błaszczykowski.

  • Po dwuletniej przerwie Wisły Kraków ponownie będzie miała dyrektora sportowego
  • Stanowisko to w ekipie Białej Gwiazdy obejmie Tomasz Pasieczny
  • Pasieczny od 2014 roku pełnił funkcję skauta Arsenalu

Tomasz Pasieczny dyrektorem sportowym Wisły

Wisła Kraków w ostatnim czasie pozostawała bez dyrektora sportowego, po tym jak w czerwcu 2019 roku ze stanowiska ustąpił Arkadiusz Głowacki. Pasieczny z objęciem tej posady był łączony od dłuższego czasu, ale dopiero teraz obu stronom udało się osiągnąć porozumienie.

Tomasz Pasieczny od 2014 roku był skautem londyńskiego Arsenalu. Wcześniej podobną rolę pełnił w West Bromwich Albion. Na swoim koncie ma również pracę w roli dyrektora sportowego (2012-2013 w Cracovii).

Teraz zdecydował się na powrót do kraju i będzie odpowiadał za sferę sportową Wisły Kraków, a przede wszystkim jej transfery. Niewykluczone, że będzie miał również kluczowe zdanie w kwestii wyboru nowego trenera zespołu. Nadal bowiem nie wiemy, kto poprowadzi drużynę Białej Gwiazdy w kolejnym sezonie. Przypomnijmy, że przed ostatnią kolejką sezonu 2020/21 z klubem rozstał się Peter Hyballa.

W międzyczasie Wisła poinformowała o sfinalizowaniu transferu holenderskiego pomocnika Aschrafa El Mahdiouiego, który do drużyny dołączył na zasadzie wolnego transferu z AS Trencin. Kilka miesięcy temu Biała Gwiazda zakontraktowała również Alana Uryga, Mateusza Młyńskiego i Huberta Sobola.

Czytaj także: Peter Hyballa po rozstaniu z Wisłą szybko znalazł nowy klub

Komentarze