To koniec Stolarczyka w Jagiellonii? “Zwycięstwo z Górnikiem nic nie da”

Maciej Stolarczyk już wkrótce może zostać zwolniony z Jagiellonii Białystok. Władze klubu są niezadowolone z wyników drużyny, a jak dodaje TVP Sport dotychczasowemu szkoleniowcowi może nie pomóc nawet wygrana w kolejnym meczu.

Maciej Stolarczyk
PressFocus Na zdjęciu: Maciej Stolarczyk
  • Jagiellonia planuje zwolnić Stolarczyka
  • Zespół pod jego wodzą odniósł tylko pięć zwycięstw
  • Losy trenera są już przesądzone

Stolarczyk zostanie zwolniony

Jagiellonia fatalne spisuje się w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy. Popularna Jaga jest czternasta w tabeli i ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. W rundzie rewanżowej z sześciu spotkań wygrała tylko jedno z Pogonią Szczecin, natomiast cztery zremisowała i jedno przegrała. Z pewnością nie są to wyniki jakich oczekiwano w BIałymstoku.

To sprawia, że na Podlasiu coraz głośniej mówi się na temat zmiany trenera. Wcześniej spekulacje sugerowały, że Macieja Stolarczyka może uchronić zwycięstwo w kolejnym spotkaniu PKO Ekstraklasy przeciwko Górnikowi Zabrze.

Tym doniesieniom przeczy jednak serwis TVP Sport, który uważa, że nawet w przypadku wygranej władze Jagiellonii mogą zdecydować się na zakończenie współpracy z obecnym trenerem. Jak dodano, klub prowadzi już rozmowy z nowym szkoleniowcem, który jak określono “jest spoza karuzeli trenerskiej”.

Ponadto TVP Sport dodaje, że sternicy Jagiellonii odbyli spotkanie z Maciejem Stolarczykiem, na którym wyrazili swoje niezadowolenie z powodu wyników uzyskiwanych przez drużynę.

Stolarczyk prowadzi “Jagę” od czerwca ubiegłego roku. W 23 ligowych spotkaniach zespół pod jego wodzą odniósł tylko pięć wygranych, a średnia punktów na mecz to 1,09. Ponadto Jagiellonia pożegnała się z Pucharem Polski po przegranej z III-ligową Lechią Zielona Góra.

Zobacz również: Goncalo Feio zostaje w Motorze. “Umówiliśmy się, że współpracujemy dalej”

Komentarze