Przepis o młodzieżowcu wycofany z Ekstraklasy?

Od początku obecnego sezonu przepis o młodzieżowcu obowiązuje na nieco innych zasadach. Nie wymusza się już na klubach wystawiania młodych zawodników, natomiast ich brak skutkuje sporymi karami. Cezary Kulesza rozważa wycofanie przepisu z rozgrywek Ekstraklasy - informuje Marek Wawrzynowski.

Cezary Kulesza
fot. PressFocus Na zdjęciu: Cezary Kulesza
  • Od tego sezonu przepis o młodzieżowcu obowiązuje w zmodernizowanej formie
  • Zmiany nie podobają się jednak prezesowi Polskiego Związku Piłki Nożnej
  • Cezary Kulesza rozważa usunięcie przepisu z rozgrywek Ekstraklasy

Kulesza wycofa się ze swojego pomysłu?

Przepis o młodzieżowcu obowiązuje w polskiej piłce już od kilku lat. Wcześniej wymuszał na trenerach wystawianie w składzie przynajmniej jednego młodego zawodnika, natomiast od tego sezonu pojawiła się pewna modyfikacja. Pojawił się bowiem limit 3 tysięcy minut dla młodzieżowców na boisku. W innym przypadku, kluby dostawały poważne kary finansowe.

Ten system ewidentnie premiuje ekipy, które nie muszą martwić się o swój budżet. Raków Częstochowa od początku sezonu pomija przepis i wystawia najmocniejszych zawodników, nie przejmując cię późniejszą karą.

W związku z tymi działaniami, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza rozważa wycofanie przepisu w rozgrywkach Ekstraklasy. Co ciekawe, kluby byłyby optymistycznie nastawione na takie rozwiązanie.

Marek Wawrzynowski informuje, że inna decyzja zostałaby podjęta w przypadku pierwszej ligi. W tamtejszych klubach musiałoby grać przynajmniej dwóch zawodników o statusie młodzieżowca.

Zobacz również:

FC Barcelona nie chce czekać, trwają prace nad kontraktem dla gwiazdy
Ousmane Dembele

Dembele zostanie w Barcelonie? Pod wodza Xaviego Hernandeza Ousmane Dembele stał się jednym z liderów zespołu. Obecnie leczy kontuzje, natomiast od początku sezonu spisuje się bardzo dobrze i udowadnia, że zasłużył na kolejną szansę. Teraz władze Dumy Katalonii pracują nad nowym kontraktem dla Francuza, tak aby uniknąć spekulacji dotyczących jego przyszłości. Obecna umowa między stronami

Czytaj dalej…

Komentarze