Piłka Nożna wybrała Piłkarza i Trenerów Roku 2022

Czesław Michniewicz
fot. PressFocus Na zdjęciu: Czesław Michniewicz

Tygodnik Piłka Nożna w sobotę tradycyjnie zorganizował galę, podsumowującą piłkarski rok 2022 roku. W jej trakcie wybrano między innymi Piłkarza i Trenerów Roku. Tym razem doszło do niecodziennego rozstrzygnięcia, które wcześniej miało miejsce w 2018 roku.

  • Plebiscyt Piłki Nożnej organizowany jest od 1973 roku
  • Na początku były tylko trzy kategorii, ale z czasem pojawiło się ich więcej
  • Trenerami 2022 Roku zostali Czesław Michniewicz i Marek Papszun
  • Nagroda dla Piłkarza Roku powędrowała do Roberta Lewandowskiego

Lewandowski znów bezkonkurencyjny

Tygodnik Piłka Nożna znany jest z corocznej gali, w której wybierany jest między innymi Piłkarz Roku, czy Trener Roku. Wybór tego drugiego wywołał dużą dyskusję.

Ostatecznie na wyróżnienia zapracowało dwóch polskich trenerów, którymi byli Czesław Michniewicz i Marek Papszun. Pierwszy awansował na mundialu po raz pierwszy od 36 lat do fazy pucharowej turnieju. Z kolei szkoleniowiec Rakowa Częstochowa sprawił, że dzisiaj Niebiesko-czerwoni są głównym faworytem do mistrzostwa Polski.

Papszun został jednocześnie wybrany po raz trzeci z rzędu Trenerem Roku. Po raz drugi zaszczyt ten spotkał Michniewicza. Ciekawostką jest to, że za pierwszym razem został wybranym Trenerem Roku 2018 z Piotrem Stokowcem, prowadzącym wówczas Lechię Gdańsk.

Nie byłoby tej nagrody bez zaufania ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dziękuję wszystkim, którzy tworzyli reprezentację. Szczególne podziękowania dla rodziny – powiedział były selekcjoner reprezentacji Polski po otrzymaniu nagrody.

Piłkarzem Roku został z kolei Robert Lewandowski. Kapitan Biało-czerwonych zapracował na to wyróżnienie po raz jedenasty w karierze i czwarty raz z rzędu. W trakcie minionego roku wygrał z Bayernem Monachium mistrzostwo Bundesligi, a także został królem strzelców ligi niemieckiej. Następnie trafił do FC Barcelony.

Czytaj więcej: Jerzy Brzęczek uderzył w Roberta Lewandowskiego “To nie jest pozytywne dla pozostałej grupy”

Komentarze