Jan Urban nie jest już trenerem Górnika Zabrze

Jan Urban
PressFocus Na zdjęciu: Jan Urban

Jan Urban w nadchodzącym sezonie nie będzie prowadził Górnika Zabrze. Informację o rozstaniu z doświadczonym szkoleniowcem klub potwierdził na internetowej stronie.

  • Górnik Zabrze nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Janem Urbanem
  • 60-letni szkoleniowiec opuszcza klub po roku pracy
  • Nazwisko następcy Urbana nie jest jeszcze znane

Górnik Zabrze nie przedłużył umowy z Urbanem

O ewentualnej zmianie na stanowisku trenera Górnika Zabrze mówiło się od dłuższego czasu. Nie bez wpływu na to miały złe relacje między Janem Urbanem i prezesem klubu Arkadiuszem Szymankiem. Ten drugi, jak informuje Przegląd Sportowy, zostaje na stanowisku.

Rzecznik zabrzańskiego klubu Konrad Kołakowski w rozmowie z Goal.pl jeszcze około południa apelował o uzbrojenie się w cierpliwość w tej kwestii i zapewniał, że przygotowania drużyny do sezonu rozpoczęły się zgodnie z planem. – Nie spekulujmy, nie dopowiadajmy rzeczywistości. Sztab dzisiaj normalnie pracuje w komplecie. Zawodnicy przechodzą testy i trenują na siłowni. Wszystko odbywa się zatem zgodnie z planem – mówił Konrad Kołakowski.

W godzinach popołudniowych Przegląd Sportowy poinformował, że decyzja w sprawie przyszłości trenera Jana Urbana już zapadła. Władze zabrzańskiego klubu postanowiły rozstać się z 60-letnim szkoleniowcem, który zajmował tę posadę od lipca ubiegłego roku. Sezon 2021/22 Górnik pod jego wodzą zakończył na ósmym miejscu w tabeli. Niedługo potem informacje oficjalnym komunikatem na internetowej stronie potwierdził Górnik Zabrze.

Nazwisko szkoleniowca, który obejmie schedę po Urbanie, nie jest jeszcze znane. W najbliższych dniach zajęcia drużyny ma prowadzić trener drugiego zespołu Piotr Gierczak.

Zobacz także: Kapitan Górnika opuścił klub. Transfer do Włoch potwierdzony

Komentarze