Mariusz Rumak podsumował porażkę: Zawiedliśmy siebie, kibiców i klub

Mariusz Rumak był wyraźnie rozgoryczony po przegranej Lecha Poznań z Puszczą Niepołomice (1:2) w 28. kolejce PKO Ekstraklasy. - Zawiedliśmy siebie, kibiców, swoje rodziny i klub - skomentował szkoleniowiec.

Mariusz Rumak
PressFocus Na zdjęciu: Mariusz Rumak
  • Lech Poznań uległ na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 1:2
  • Jedyną bramkę dla Kolejorza zdobył Mikael Ishak
  • Lechici zawiedli kibiców w sobotnim spotkaniu

Rumak: W moim sercu jest zawód

Lech Poznań przyjechał w sobotę na stadion Cracovii, na którym domowe mecze rozgrywa Puszcza Niepołomice. Przystąpił do spotkania w roli wyraźnego faworyta. W końcu to piłkarze Mariusza Rumaka walczą o mistrzostwo Polski, zaś beniaminek chce utrzymać się w lidze. Do przerwy Lech przegrywał 0:2 i nie zdołał odrobić strat po zmianie stron. Poznaniacy w końcówce strzelili honorowego gola, którego autorem był Mikael Ishak.

Myślę, że Puszcza zagrała dokładnie tak, jak się tego spodziewaliśmy i jak trenowaliśmy, żeby się przeciwstawić naszemu przeciwnikowi. Pierwsza połowa była bardzo słaba. Trudno znaleźć słowa. Zawiedliśmy siebie, kibiców, swoje rodziny i klub, tym, co dzisiaj zrobiliśmy na stadionie – zaznaczył Mariusz Rumak.

Trener został zapytany, co usłyszał od fanów po meczu. – Uważam, że to powinno zostać między nami – skwitował krótko. – Odpowiedzialnością trenera jest chronić piłkarzy, kiedy jest dobrze i kiedy jest źle. Szybko zszedłem do szatni, żeby pozbierać myśli. W moim sercu jest zawód. Kiedy otrzymałem informację, że kibice chcieliby mojej obecności, to nie zastanawiałem się ani sekundy – zakończył.