Marek Papszun o nowej pracy: pracujemy nad tematami zagranicznymi

"Są takie projekty, w które mógłbym wejść z marszu. Szczególnie mam tu na myśli tematy zagraniczne. W Polsce raczej ciężko byłoby myśleć o nowym wyzwaniu w tym momencie" - powiedział Marek Papszun dla "Przeglądu Sportowego i Onetu".

Marek Papszun
PressFocus Na zdjęciu: Marek Papszun
  • Marek Papszun wraz z końcem obecnego sezonu przestał pełnić funkcję trenera Rakowa Częstochowa
  • Szkoleniowiec chce próbować nowych wyzwań, ale już poza Polską
  • Teraz zdradza, jakie posady go interesują oraz dodał kilka słów na temat pracy w reprezentacji Polski

Marek Papszun i kierunek zagraniczny

Marek Papszun w Polsce osiągnął prawdopodobnie wszystko, co mógł sobie wyobrazić. Odbudował Raków Częstochowa wyciągając go z III ligi. Zdobył Mistrzostwo Polski i dwukrotnie Puchar Polski, grał z “Medalikami” w europejskich pucharach. Do tego został wybrany trenerem sezonu. Teraz, jak sam mówi, chce szukać nowego wyzwania, ale poza Polską.

Są takie projekty, w które mógłbym wejść z marszu. Szczególnie mam tu na myśli tematy zagraniczne. W Polsce raczej ciężko byłoby myśleć o nowym wyzwaniu w tym momencie. W piłce jednak sytuacja jest dynamiczna i różne rzeczy mogą się wydarzyć. Niczego nie chcę wykluczać, ale bardziej pracujemy nad tematami zagranicznymi – mówi Marek Papszun dla “Przeglądu Sportowego i Onetu”.

To jest jedno z kolejnych marzeń i celów, które się pojawiają, ale do tego daleka droga. Mamy obecnie selekcjonera, który ma zadania przed sobą. Jest nowym trenerem i ja mu kibicuję, bo gdyby tak nie było, to znaczyłoby, że jestem przeciw reprezentacji, a tak nigdy nie będzie. Od małego kibicowałem naszej kadrze i tak będzie na zawsze – dodał były szkoleniowiec Rakowa w kontekście pracy w reprezentacji Polski.

Czytaj więcej: Kibic Interu Mediolan wściekły na Inzaghiego. “Tego mu nie daruję”

Komentarze