Lewandowski zwolniony z Bruk-Bet Termaliki Nieciecza

Mariusz Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Mariusz Lewandowski

Bruk-Bet Termalica Nieciecza poinformowała, że Mariusz Lewandowski wraz ze swoim asystentem opuści klub. 42-latek wprowadził Słonie do Ekstraklasy, ale obecnie zespół zajmuje tam miejsce w strefie spadkowej.

  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza zwolniła Mariusza Lewandowskiego
  • Trener prowadził Słonie od stycznia 2020 roku
  • W sezonie 2020/2021 wprowadził drużynę do Ekstraklasy, ale obecnie zajmuje tam ona miejsce w strefie spadkowej

Bruk-Bet Termalica Nieciecza szuka zmian, Lewandowski zwolniony

Trzecia porażka z rzędu okazała się dla właścicieli Bruk-Bet Termaliki Nieciecza kroplą, która przelała czarę goryczy. Klub zdecydował się zwolnić dotychczasowego szkoleniowca, Mariusza Lewandowskiego.

W oficjalnym oświadczeniu Słoni możemy przeczytać, że oprócz 42-latka, zespół opuści także jego asystent – Krzysztof Kawałko.

Były reprezentant Polski prowadził Bruk-Bet Termalikę Nieciecza od stycznia 2020 roku. Już w swojej pierwszej rundzie wiosennej doprowadził zespół do baraży o awans do PKO BP Ekstraklasy, ale ostatecznie drużyna pozostała w Fortuna 1 Lidze. Sukces udało się osiągnąć rok później, gdy Lewandowski wywalczył z ekipą z Niecieczy promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Tam jednak Słoniom nie idzie już tak dobrze. Po osiemnastej kolejce zespół uzbierał zaledwie dwanaście punktów i traci trzy oczka do bezpiecznej strefy. Trzeba jednak dodać, że drużyna rozegrała o jeden mecz mniej niż będące bezpośrednio nad nią w tabeli Wisła Kraków czy Górnik Łęczna.

Pod wodzą 42-latka Termalica notowała średnio 1,55 punktu na spotkanie. Nie wiadomo jeszcze, kto zostanie następcą 66-krotnego reprezentanta Polski.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Aleksandar Vuković – nowy-stary trener Legii Warszawa.

Komentarze

Na temat “Lewandowski zwolniony z Bruk-Bet Termaliki Nieciecza

Wielkie dzięki za prowadzenie Słoni! Myślę, że czegoś zaczęło brakować. A Termalica ma potencjał i szanse na wygraną. Szkoda, że nie udało się tego pokazać w ostatnim meczu, oby kolejny był na plus!