Legia – Górnik Łęczna: mistrz Polski przekonująco ograł beniaminka

Czesław Michniewicz

Legia Warszawa opromieniona wygraną nad Spartakiem Moskwa (1:0) w środku tygodnia w europejskich pucharach, odniosła kolejne zwycięstwo w niedzielny wieczór. Mistrzowie Polski pokonali 3:1 na swoim stadionie Górnik Łęczna w spotkaniu ósmej kolejki PKO Ekstraklasy.

Legia z drugą wygrana z rzędu

Legia Warszawa w dobrych nastrojach podchodziła do niedzielnej potyczki. Podopieczni Czesława Michniewicza mieli za sobą cenne zwycięstwo nad Spartakiem Moskwa, dzięki czemu są liderem po pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Z kolei Zielono-czarni chcieli sprawić niespodziankę na stadionie przy Łazienkowskiej.

W pierwszej odsłonie gospodarze mogli liczyć na prezenty od swoich rywali. Pierwszy miał miejsce już w 11. minucie, gdy po nieporozumieniu z Maciejem Gostomskim samobójczego gola zaliczył Maciej Baranowski. Gola na 2:0 padł z kolei w 27. minucie. W roli głównej wystąpił Ernest Muci. Górnik stać było tylko na kontaktowego gola w pierwszej połowie, którego autorem był Bartosz Śpiączka. Napastnik Zielono-czarnych wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Mateusza Wieteski.

W drugiej części gry padł natomiast jeden goli. Bramkę w 79. minucie zdobył Mahir Emreli i ostatecznie legioniści wygrali 3:1. Dzięki tej wygranej Legia awansowała na 12. miejsce w tabeli, legitymując się dorobkiem dziewięciu oczek na koncie. Górnik zaliczył z kolei piątą porażkę w sezonie. W następnej kolejce Wojskowi zagrają z Rakowem Częstochowa, a Zielono-czarni z Lechią Gdańsk.