Lechia Gdańsk ogłosiła nazwisko nowego trenera

Marcin Kaczmarek
PressFocus Na zdjęciu: Marcin Kaczmarek

Marcin Kaczmarek został nowym szkoleniowcem Lechii Gdańsk. Na stanowisku tym zastąpił zwolnionego Tomasza Kaczmarka.

  • Marcin Kaczmarek po 16 latach przerwy wraca na stanowisku trenera Lechii Gdańsk
  • 48-letni szkoleniowiec podpisał w poniedziałek umowę do czerwca 2024 roku
  • Lechia Gdańsk zajmuje aktualnie ostatnie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy

Marcin Kaczmarek nowym trenerem Lechii Gdańsk

Władze Lechii Gdańsk decyzję o zmianie szkoleniowca podjęły na początku września. Wówczas klub poinformował o rozstaniu z dotychczasowym trenerem Tomaszem Kaczmarkiem. Na ogłoszenie nazwiska jego następcy trzeba było poczekać kilkaście dni, a w międzyczasie drużynę prowadził Maciej Kalkowski.

Wpływ na decyzję o zmianie na stanowisku trenera miały przede wszystkim bardzo słabe wyniki zespołu. Obecnie Lechia Gdańsk z zaledwie pięcioma punktami na koncie po dziewięciu rozegranych spotkaniach zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Do bezpiecznego miejsca lechiści tracą obecnie sześć punktów.

Misja uratowania Ekstraklasy dla Gdańska została powierzona Marcinowi Kaczmarkowi. 48-letni szkoleniowiec podpisał w poniedziałek umowę do końca sezonu 2023/24. 

Nowy trener Lechii pozostawał bez pracy od lipca 2020 roku, kiedy rozstał się z Widzewem Łódź. Wcześniej prowadził także zespoły Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, Wisły Płock czy Olimpii Grudziądz. W Gdańsku jest również bardzo dobrze znany, bowiem w latach 2004-2006 pracował już w Lechii, prowadząc ją w niższych klasach rozgrywkowych. Pod jego wodzą Lechia najpierw awansowała z czwartej do trzeciej, a następnie z trzeciej do drugiej ligi.

Komentarze