Lech “bije mistrza”. VAR musiał reagować [WIDEO]

Raków Częstochowa - Lech Poznań to spotkanie 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Mistrz został powitany przez gości honorowym szpalerem, ale później Kolejorz już nie był zbyt łaskawy dla ekipy Marka Papszuna i strzelił jej dwa gole, sięgając po trzy punkty.

Kristoffer Velde (Raków Częstochowa - Lech Poznań)
PressFocus Na zdjęciu: Kristoffer Velde (Raków Częstochowa - Lech Poznań)
  • Raków Częstochowa – Lech Poznań to hitowe starcie 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy
  • W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Filip Marchiński
  • Po zmianie stron wynik ustalił Kristoffer Velde

Raków Częstochowa – Lech Poznań. Kolejorz “zbił mistrza”

Raków Częstochowa przystępował do pojedynku z Lechem Poznań jako mistrz Polski. Podopieczni Marka Papszuna zapewnili sobie tytuł na trzy kolejki przed końcem sezonu. Sukces Medalików uhonorowali piłkarze Kolejorza, którzy przed rozpoczęciem meczu powitali ich tradycyjnym szpalerem.

Jednak po pierwszym gwizdku poznaniacy nie zamierzali oddać przeciwnikom pola i ruszyli do ataków. Otwarcie wyniku nastąpiło w 32. minucie – w polu karnym znakomicie zachował się Filip Marchiński, który wykorzystał dogranie Niki Kwekweskiriego i strzałem głową pokonał Vladana Kovacevicia.

W 72. minucie goście podwyższyli prowadzenie. W szesnastce Rakowa faulowany przez Koczerhina był Kwekweskiri, ale najpierw arbiter pokazał Gruzinowi żółtą kartkę za próbę wymuszenia jedenastki. Po analizie VAR sędzia zmienił decyzję i podyktował rzut karny dla Lecha. Pewnym egzekutorem okazał się Kristoffer Velde.

Lech wygrał 2:0 i po 32. kolejce plasuje się na 4. lokacie. Do 3. miejsca, na którym znajduje się Pogoń, Kolejorz traci dwa oczka.

Raków Częstochowa – Lech Poznań 0:2 (0:1)