Koniec sezonu dla Luisa Fernandeza. Wisła Kraków ukarana przez Komisję Ligi

Wisła Kraków - Wisła Płock
PressFocus Na zdjęciu: Wisła Kraków - Wisła Płock

Nie milkną echa poniedziałkowe starcia Wisły Kraków z Wisłą Płock w PKO Ekstraklasie. Dziś odbyło się zebranie Komisji Ligi, w którym także uczestniczyli przedstawiciele Białej Gwiazdy. Po zapoznaniu się ze stanowiskiem klubu podjęto decyzję o nałożeniu kar na Jakuba Błaszczykowskiego, Lusia Fernandeza oraz Karola Biedrzyckiego.

  • Wisła Kraków została ukarana grzywną za zachowanie kibiców
  • Jakub Błaszczykowski musi zapłacić 5 tys. zł za swoje zachowanie
  • Luis Fernandez został dyskwalifikowany na cztery mecze

Trudna sytuacja Wisły Kraków

Najbardziej dotkliwa kara dotyczy Luisa Fernandeza. Napastnik krakowskiej Wisły za swoje zachowanie w poniedziałkowym meczu otrzymał karę zawieszenia na cztery spotkania. To oznacza, że ligowy sezon dla Hiszpana już się skończył. To spore osłabienie dla ekipy z Reymonta.

Karol Biedrzycki, klubowy fizjoterapeuta, za otrzymaną czerwoną kartkę będzie musiał odbyć karę dwóch meczów zawieszenia. Ukarany został także Jakub Błaszczykowski, który musi zapłacić 5 tysięcy złotych w zawieszeniu na 6 miesięcy.

Po końcowym gwizdku na murawę stadionu prze Reymonta poleciały różne przedmioty w kierunku zawodników Wisły Płock. Za te zachowanie swoich fanów, krakowski klub został ukarany grzywną w wysokości 15 tysięcy złotych.

Kary są związane z wydarzeniami z ostatnich minut spotkania Wisły Kraków z Wisłą Płock. Arbiter główny zdecydował się podyktować rzut karny za zagranie piłki ręką w polu karnym, a z taką oceną tej sytuacji nie potrafili pogodzić się zawodnicy Białej Gwiazdy, którzy jeszcze po ostatnim gwizdku mieli pretensje do sędziego. Doszło także do spięcia zawodników obu drużyn.

Zobacz również: Skandal po meczu Wisły Kraków, Biała Gwiazda może do końca sezonu stracić kluczowego zawodnika [WIDEO]

Komentarze