Komisja Ligi ukarała Lecha, Widzew i Miedź

Komisja Ligi wydała specjalny komunikat, w którym poinformowała o ukaraniu Lecha Poznań oraz Widzewa Łódź za zachowanie kibiców obu klubów podczas spotkania 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Mecz w Sercu Łodzi zakończył się wynikiem 2:1 dla gości z Wielkopolski.

Widzew Łódź - Lech Poznań
PressFocus Na zdjęciu: Widzew Łódź - Lech Poznań
  • Dzisiaj odbyło się posiedzenie Komisji Ligi
  • Nałożono kary na Lecha Poznań, Widzew Łódź oraz Miedź Legnica
  • Ma to związek z zachowaniem kibiców

Lech, Widzew i Miedź z karami od Komisji Ligi

Dzisiaj miało miejsce posiedzenie Komisji Ligi, na którym ukarano Lecha Poznań oraz Widzew Łódź za zachowanie kibiców podczas ostatniego meczu PKO BP Ekstraklasy. Kolejorz będzie musiał zapłacić 20 tysięcy kary i pokryć koszty zniszczeń na sektorze gości, a Widzewiacy uiszczą opłatę w wysokości 30 tysięcy złotych. Ograniczenia nałożono również na zorganizowane grupy kibiców. Takie decyzje uzasadnił przewodniczący Komisji Ligi – Jarosław Poturnicki.

Orzeczona kara dla Lecha jest wyrazem potępienia incydentów, które miały miejsce w trakcie meczu, w szczególności aktów wandalizmu, poważnych zniszczeń sektora i rzucania przedmiotami w stronę innych widzów. Miejscowi kibice także zachowali się niewłaściwie rzucając środki pirotechniczne w okolice boiska oraz prowokacyjnie używając wulgarnego transparentu i paląc flagę Lecha. Komisja reaguje na takie zachowania, nie akceptując jakiejkolwiek formy przemocy na stadionie, co wielokrotnie podkreślała w swoich wcześniejszych orzeczeniach – powiedział przewodniczący Komisji Ligi, Jarosław Poturnicki, tłumacząc tym samym wydane dziś decyzje.

Karę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych będzie musiała zapłacić też Miedź Legnica, a ma to związek z zachowaniem kibiców Miedzianki po spotkaniu z Piastem Gliwice (0:1).

Komunikat Komisji Ligi

W związku z zachowaniem kibiców podczas meczu Widzew Łódź – Lech Poznań w 25. kolejce Ekstraklasy, na klub Lech Poznań nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych oraz zakaz udziału zorganizowanych grup kibiców gości w jednym najbliższym meczu Ekstraklasy. Kibice Lecha nie będą mogli wziąć także udziału w jednym najbliższym meczu wyjazdowym swojego klubu na stadionie Widzewa. Ponadto klub będzie, zgodnie z odrębnymi przepisami, zobowiązany do pokrycia kosztów naprawy zniszczeń w sektorze gości.

Na klub Widzew Łódź nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych oraz zakaz udziału zorganizowanych grup kibiców gości w jednym najbliższym meczu Ekstraklasy. Kibice Widzewa nie pojadą także na jedno najbliższe spotkanie z Lechem w Poznaniu.

Ponadto w związku z zachowaniem kibiców po meczu Miedź Legnica – Piast Gliwice w 25. Kolejce Ekstraklasy, na klub Miedź Legnica nałożono karę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych.

Komentarze