Gigant w czerwcu moze zawitać na PGE Narodowy, możliwy wielki mecz w Warszawie

Reprezentacja Polski jest w trakcie przygotowań do eliminacyjnych meczów mistrzostw Europy przeciwko Czechom i Albanii. Tymczasem ciekawe wieści przekazał portal Kicker, opierając się na informacjach Sportschau. Realny scenariusz zakłada rozegranie w czerwcu meczu towarzyskiego z Biało-czerwonych i Niemców na PGE Narodowym w Warszawie.

Polska - Niemcy
fot. PressFocus Na zdjęciu: Polska - Niemcy
  • Reprezentacja Polski w czerwcu oprócz meczu z Mołdawią planuje rozegra spotkania towarzyskiego
  • Jest szansa, że Biało-czerwoni zmierzą się w Warszawie z Niemcami
  • Potyczka z czterokrotnymi mistrzami świata byłaby też okazją do pożegnalnego występu Jakuba Błaszczykowskiego w kadrze

Błaszczykowski w czerwcu z meczem pożegnalnym w kadrze?

Reprezentacja Polski może wykorzystać za kilka miesięcy fakt, że Niemcy jako gospodarze przyszłorocznych mistrzostw Europy nie rozgrywają spotkań w eliminacjach. Tym samym Biało-czerwoni mogą rozegrać mecz kontrolny z ekipą Hansiego Flicka.

Nasi zachodni sąsiedzi w tym miesiącu rozegrają spotkania przeciwko Peru i Belgii. Z kolei na czerwiec reprezentacja Niemiec ma już zaplanowane starcie z Ukrainą. Okazuje się jednak, że to może nie być jedyne spotkanie nienieckiej drużyny. W planach jest też mecz towarzyski z Polską.

Rywalizacja z jednym z gigantów wśród europejskich reprezentacji dla Biało-czerwonych byłaby również okazją do tego, aby swój pożegnalny mecz w drużynie narodowej rozegrał Jakub Błaszczykowski. Jak dotąd wystąpił w 109 spotkaniach w reprezentacji Polski. Po raz ostatni w 2019 roku.

Czytaj więcej: Czechy – Polska: kurs 200.00 na gola Polaków

Komentarze