Piłkarze Korony Kielce
Piłkarze Korony Kielce fot. ASInfo

Klemenz: Ofertę z Lecha chyba bym przyjął

– Wiemy, że jesteśmy w dobrej formie. Dodatkowo naszym atutem jest fakt, że z Ruchem zagramy na swoim stadionie. Oczywiście wiemy, że chorzowianie również dobrze się ostatnio spisują, ale myślę, że wyjdziemy z tego meczu zwycięsko – powiedział w rozmowie z naszym serwisem zawodnik Korony Kielce – Lukas Klemenz.

Czytaj dalej…

Korona vs Ruch (zapowiedź) >>

W kolejnej serii gier piłkarze Złocisto-krwistych zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Kraków. 19-letni piłkarz kieleckiej ekipy wyznał jednak, że o tym spotkaniu w Koronie zacznie się myśleć dopiero od soboty.

– Na razie myślimy tylko o starciu z Ruchem. Mecz z Wisłą będzie wyjątkowy, bo kibice obu drużyn delikatnie mówiąc, nie przepadają za sobą, ale to dopiero będzie miało miejsce w następnej serii gier – mówił wychowanek Sparty Prudnik.

Lukas Klemenz to zawodnik, który do Korony Kielce trafił zimą na wypożyczenie z Valenciennes. W rozmowie z naszym serwisem piłkarz przyznał, że darzy sympatią Lecha Poznań i gdyby kiedyś pojawiła się oferta z tego klubu, to rozpatrzyłby ją pozytywnie.

– Od małego lubiłem oglądać grę Lecha Poznań. Darzę ten klub sympatią. Miałem okazję być na stadionie przy Bułgarskiej w wieku 14-15 lat – zdradził.

-Wiadomo, że jestem teraz w Koronie i tej drużynie życzę jak najlepiej. Sentyment do Kolejorza cały czas jednak mam. Co bym zrobił, jakbym otrzymał ofertę z Lecha? Myślę, że poważnie bym się nad nią zastanowił i decyzja chyba byłaby pozytywna [śmiech] – dodał.

Lukas Klemenz w barwach kieleckiej Korony rozegrał cztery mecze. Zawodnik spędził na placu gry 204 minuty i obejrzał trzy żółte kartki. Ewentualna kartka w boju z Ruchem wykluczy piłkarza z gry przeciwko Wiśle Kraków.

Łukasz Pawlik

Komentarze