Jacek Magiera w Śląsku Wrocław!

Jacek Magiera
Jacek Magiera PressFocus

W poniedziałek Śląsk Wrocław poinformował, że zwolnionego Vitezslava Lavičkę zastąpił Jacek Magiera. Były selekcjoner reprezentacji młodzieżowej podpisał kontrakt do 2023 roku.

“Śląsk Wrocław potrzebował zmiany”

Jacek Magiera jako trener klubowy pracował ostatnio w Legii Warszawa, z którą pożegnał się w 2017 roku. Z Wojskowymi sięgnął po mistrzostwo Polski, prowadził ich także w rozgrywkach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Następnie związał się z młodzieżowymi reprezentacjami Polski. Z kadrą U20 dotarł do ćwierćfinału mistrzostw świata. Pracę dla Polskiego Związku Piłki Nożnej zakończył w marcu bieżącego roku.

W oficjalnym oświadczeniu Śląska Wrocław pojawiła się wypowiedź prezesa klubu.

Częścią zawodowego sportu są chwile, w których do rozwoju konieczna staje się zmiana dotychczasowych nawyków i nowe spojrzenie na wykonywaną pracę. Uznaliśmy, że nadszedł moment, w którym drużyna potrzebuje impulsu i przełamania pewnej rutyny. Ze względu na swój warsztat trener Jacek Magiera z pewnością jest w stanie pomóc zespołowi osiągać jak najlepsze wyniki, a dzięki dużej wiedzy na temat młodych polskich zawodników wpisuje się w strategię klubu – powiedział Piotr Waśniewski.

Sam szkoleniowiec również wydaje się podekscytowany nowym wyzwaniem.

Dziękuję za zaufanie i możliwość pracy w klubie z takimi ambicjami jak Śląsk Wrocław. Zawsze starałem wysoko zawieszać poprzeczkę, dlatego chciałbym, aby nasza drużyna walczyła o czołowe lokaty w Ekstraklasie. Od pierwszego dnia w klubie będziemy koncentrować się na czekających nas spotkaniach w obecnych rozgrywkach, ponieważ uważam, że ten sezon może dostarczyć nam jeszcze wielu powodów do zadowolenia – podkreślił Jacek Magiera.

Trener po raz pierwszy spotka się z drużyną w poniedziałek i poprowadzi popołudniowy trening. Podpisał umowę obowiązującą do czerwca 2023 roku, zawierającą opcję przedłużenia.

Komentarze