Emocje do ostatnich minut w Lubinie, pierwszy taki wynik w Derbach Polski od 2011 roku

Lech Poznań - Legia Warszawa
PressFocus Na zdjęciu: Lech Poznań - Legia Warszawa

Na niedzielę zaplanowano tylko dwa spotkania w ramach PKO BP Ekstraklasy. W pierwszej potyczce KGHM Zagłębie Lubin wygrało z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1 (0:1). W szlagierze tej kolejki Lech Poznań zremisował z Legią Warszawa 0:0. Goście na sześć kolejek przed końcem mają osiem punktów przewagi w ligowej tabeli nad Pogonią Szczecin i są coraz bliżej mistrzowskiego tytułu.

Bramka Damiana Oko na wagę trzech oczek

Faworytami spotkania byli gospodarze. Do przerwy to jednak piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała prowadzili 1:0 po bramce Kamila Bilińskiego. Po zmianie stron Miedziowi najpierw jednak doprowadzili do wyrównania (trafienie Patryka Szysza), a w ostatnich minutach przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść (gol Damiana Oko). Dzięki temu KGHM Zagłębie Lubin zwyciężyło 2:1.

Pełna relacja z meczu >

Derby Polski bez goli

Po pierwszej połowie Lech Poznań bezbramkowo remisował z Legią Warszawa. Hit PKO BP Ekstraklasy niestety trochę rozczarowywał… W drugiej odsłonie Derbów Polski gospodarze oraz goście mieli swoje sytuacje. Finalnie jednak niedzielna potyczka zakończyła się bezbramkowym remisem. To pierwszy taki rezultat na stadionie w Poznaniu od 30 października 2011 roku.