Ekstraklasa: Warta Poznań rozstała się z trenerem

Piotr Tworek
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piotr Tworek

Warta Poznań podjęła decyzję o rozwiązaniu umowy z trenerem Piotrem Tworkiem. Tymczasem opiekunem Zielonych został Adam Szała, pełniący do tej pory funkcję asystenta pierwszego szkoleniowca.

  • Warta Poznań podjęła decyzją w sprawie trenera Piotra Tworka
  • Sternicy Zielonych zdecydowali o rozstaniu z dotychczasowym szkoleniowcem
  • Tymczasowym opiekunem poznaniaków został Adam Szała

Warta zwolniła Piotra Tworka

Warta Poznań po rozegraniu 13 meczów ligowych legitymuje się dorobkiem zaledwie ośmiu oczek na koncie. W trakcie minionego weekendu Zieloni ponieśli natomiast siódmą porażkę w sezonie, więc nie może dziwić, że wyczerpała się cierpliwość sterników Warty. Tym samym Piotr Tworek został zwolniony z klubu z Poznania.

– W imieniu Rady Nadzorczej i właściciela Klubu, Bartłomieja Farjaszewskiego pragniemy podziękować trenerowi Piotrowi Tworkowi za ten ponad dwuletni czas jego pracy w Warcie Poznań. Trener zostanie zapamiętany przede wszystkim jako współtwórca jednych z największych sukcesów powojennej historii Klubu – rzekł prezes Warty Poznań, Bartosz Wolny.

– To była dla nas trudna decyzja, ale pozostanie Warty Poznań w Ekstraklasie pozostaje niezmiennie celem na ten sezon. Stwierdziliśmy, że zespół potrzebuje nowego impulsu, który zwiększy nasze szanse na pozostanie na najwyższym poziomie rozgrywkowym – uzupełnił dyrektor sportowy Zielonych, Radosław Mozyrko.

W najbliższy weekend Warta zmierzy się z Piastem Gliwice w meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy.

Czytaj więcej: Warta Poznań przedłużyła katastrofalną serię

Komentarze