Ekstraklasa ma wrócić do TVP. Poznaliśmy szczegóły

Antoni Bugajski z Przeglądu Sportowego Onet przekazał, że PKO BP Ekstraklasa znowu ma być transmitowana w TVP. Telewizja Polska zyska prawa do pokazywania przynajmniej jednego meczu z każdej ligowej kolejki, a umowa zostanie podpisana na cztery lata.

PKO Ekstraklasa
Obserwuj nas w
IMAGO / NurPhoto Na zdjęciu: PKO Ekstraklasa
  • Canal+ wznowiło rozmowy z TVP w kwestii sublicencji do praw telewizyjnych dot. PKO BP Ekstraklasy
  • Polskie rozgrywki ligowe znowu mają być pokazywane w Telewizji Publicznej
  • O przełomie w negocjacjach informuje Antoni Bugajski z Przeglądu Sportowego Onet

Canal+ rozmawia z TVP. Ekstraklasa wróci do Telewizji Publicznej?

Wszystko wskazuje na to, że PKO BP Ekstraklasa znowu będzie pokazywana na antenach TVP. Antoni Bugajski z Przeglądu Sportowego Onet ujawnił, że w ostatnich tygodniach w negocjacjach na linii  Canal+ – Telewizja Polska doszło do przełomu, co przybliża porozumienie do finalizacji.

– Podczas rozmów Canal+ w końcu zszedł ze swoich ogromnych oczekiwań, TVP dołożyło trochę pieniędzy i pierwszy raz od dawna w tunelu pojawiło się światełko – to wypowiedź jednego z uczestników spotkań na szczycie. Ile otrzyma Canal+? Za każdy sezon czteroletniego kontraktu Telewizja Polska ma zapłacić 25-30 mln złotych.

TVP ma także zyskać tzw. “świadczenia marketingowe”. Co się z tym wiąże? Przegląd Sportowy donosi, że “na rękawach piłkarskich koszulek wszystkich zespołów Ekstraklasy miałoby się znaleźć logo stacji”. Jednak to oczywiście będzie wiązało się z kolejnym wydatkiem.

Mecze będą pokazywane na kanale TVP Sport, co jest efektem strategii nowego prezesa stacji. Sublicencja ma obejmować 34 spotkania.

Komentarze